HttpRequest->time

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
hjr
Člen | 24
+
0
-

Zdravím, nedávno jsem potřeboval použít čas requestu – prostě čas, který by byl konzistentní po dobu celého zpracování requestu. PHP nabízí od verze 5.1.0 klíč $_SERVER['REQUEST_TIME'], který obsahuje Unix timestamp začátku zpracování requestu.

Bylo by tedy hezké mít tohle dostupné na třídě HttpRequest i s nějakým work-aroundem pro nižší verze PHP.

DocX
Člen | 154
+
0
-

Pro nižšší verze PHP to možná ani nebude potřeba, když Nette jako takové podporuje jen PHP ≥ 5.2.

Ale jinak myslim, že takovéto „jen obalení“ systémových proměných do třídy je zbytečné, tzn. že ničemu přece nevadí, když to budeš číst přímo z $_SERVER['REQUEST_TIME'].

Editoval DocX (15. 10. 2009 23:44)

hjr
Člen | 24
+
0
-

Ok, jestli je Nette jen pro >= 5.2, tak work-around samozrejmě třeba není. Mě to naopak smysl dává, vzhledem k tomu, že celý framework je objektový, nechce se mi v metodách používat superglobální pole – stejně bych to vyřešil tak, že bych si na pomocnou třídu dal statickou metodu. Samozřejmě to není nic, bez čeho bych se neobešel, na druhou stranu by to ani ničemu nevadilo.

DocX
Člen | 154
+
0
-

Je to asi věc názoru. Já nejsem zastánce obalování jen pro to, aby to bylo objektově. Navíc volání metody sebere jistě nějkou režii navíc (asi ne velkou, ale přece jen nějakou).