The peak of allocated memory

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
cokoliw
Člen | 4
+
0
-

Ahoj všem,

Tracy mi ukazuje The peak of allocated memory 225MB a Execution Time 7936 ms. Je to hrůza, zdá se, že cosi prohnilého bude v mojí webové prezentaci. Chtěl jsem se tedy zeptat, jaké množství alokované paměti je u nette v průměru normální? 225MB se mi zdá hodně, ale nevím jestli to není normální tak jestli to mám řešit a jestli to může způsobovat tu dlouhou dobu vykonávání.

Díky moc,
Honza

CZechBoY
Člen | 3608
+
+1
-

Vyprofiluj si ten pozadavek treba pres blackfire.io a uvidis sam kde se to nabira.

Jinak ja mam loady ve vetsine pripadu do 500ms a 20MB.

hitzoR
Člen | 51
+
0
-

Já třeba mám většinu požadavků na frontendu i backendu do 100ms a peak okolo 15MB, a to nejde o žádnou simple aplikaci.

Hodně ale taky záleží, jakou verzi PHP máš, jakou používáš cache (u mě třeba nasazení Redisu zmenšilo peak o 5MB) atd. Každopádně ale takové hodnoty jsou šíleně moc. Jak doporučoval @CZechBoY , zkus ten blackfire. Vsadím se, že tam budeš mít nějaké zacyklení nebo čtení z externího zdroje, co to může takhle zpomalit.

cokoliw
Člen | 4
+
+2
-

Díky všem, našel jsem příčinu. Problém byl v rekurzivním promazávání složky cache, které se vykonávalo při každém požadavku. Patrně pozůstatek z nějakého hloupého debugingu. :) Solved!