Malý Feedback na Dokumentaci a tutoriály k Nette

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Jakub Bouček
Člen | 54
+
0
-

Ahoj, k tomuto příspěvku asi přistupujete s nedůvěrou a očekáváte, že budu kritizovat současné problémy s webovkama. Ale nebojte, mým cílem je spíš přinést několik potřehů naprostého začítečníka a ukázat na místa, kde se naprosto ztrácím a co hledám.

Jsem naprostý začátečník s Nette, který sice od prvních okamžiků, kdy se o Nette vypustily první informační vlašťovky, poctivě pročítal všechny dostupné informace a zvěsti, ale přesto do nedávna nenašel čas a především odvahu zkoumat Nette prakticky.

Věřil jsem, že jsem chápavý a že po intezivním teoretickém studování informací o Nette a MVP budu schopen po chvíli zkoumání vystřihnou lepší aplikaci. Ale asi jsem se přepočítal, a zápasím s tím víc, než jsem čekal.

Snažím se sledovat v tutriálech a zdejší dokumentaci nějaké příklady, ale nepříjemně často narážím na problém, že v článcích tutoriálů jsou často ukázky kódu, ale mnohdy nedokážu správně určit, do jakého souboru a kam přesně se daná část kódu má vlastně vložit (laikovi není z textu zřejmé, zda se má vložit do bootstrapu, nebo do nějaké třídy a pokud do třídy, tak vlastně do jaké metody). Moc by mi pomohlo k některým ukázkám doplnit, kam přesně se vlastně daný útržek musí zkopírovat, aby to dělalo co má. Ne, že bych chtěl dělat lepiče, ale bývám jinak jen zmaten a než na to přijdu sám, tak mi dojde trpělivost. Pokusím se dodatečně doplnit o které části nápovědy se jedná.

Dále by nebylo špatné, kdyby byla někde dostupná nějaká náročnější aplikace v Nette. V distribučním balíčku je sice examples, ale žádný z nich neobsahuje nějaké větší komplexnější řešení. Drobné příklady mi totiž neukazují nasazení v praxi, ale jen takové účelové ukázky použití Nette v ideálních podmínkách. Konkrétně bych ocenil někde třeba způsob generování stránka se dvěma rozsáhlými formuláři, které navíc mají třeba podmíněné části atd., nebo aplikace, která ukáže náhled provázání několika různých bloků na jedné stránce (např. jako u eshopu vypsání košíku v panelu i na stránkách, na kterých se zobrazuje třeba zboží, nebo objednávka).

Editoval bukaJ (13. 10. 2009 9:38)