jednoduchý e-shop, začátečník v NETTE

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
mklapal
Člen | 4
+
0
-

Ahoj,

jsem v Nette začátečník, prošel jsem si úvodní tutoriály, nastudoval příklady a chtěl bych si vytvořit svůj web pomocí nette. Mám nějakou představu co by asi jak mělo fungovat ale potřeboval bych s tím trošku poradit či odsouhlasit postup.

Projekt
Jednoduchý e-shop, struktura asi následovná:

  • úvodní stránka (základní informace, logo, slogan, úvodní text, …)
  • další stránky (název, text, datum – stránky jako položky v menu (kontakt, mapa, …)
  • katalog zboží (úvodní stránka v katalogu, nejprodávanější/nejoblíbenější výrobky, …)
  • kategorie produktů (1 produkt ve více kategoriích, v procházení kategorie stránkování + řazení záznamů, náhledy produktů s foto, cenou atd)
  • produkt (Název, kat.číslo, popis, cena, sleva, obrázky + soubory (např.: PDF)
  • nákupní košík (zobrazuje produkty v košíku, výsledná cena, poštovné)
  • objednávka (vyplnění údajů o zákazníkovi – jméno, adresa, email, telefon + systémové údaje – čas, IP adresa, …), odeslání objednávky bez registrace (HTML emailem zákazníkovi + administrátorovi), identifikace zákazníků podle SESSION
  • administrace (formuláře na úpravu produktů, kategorií, stránek, …) – pouze po přihlášení, zabezpečené

technologie

  • Nette, PHP, databáze MySQL, dibi
  • identifikace zákazníka (košík) pomocí session, zabezpečení administrace

postup práce

  • vytvořím si model tříd s atributy, metodami podle tohoto zadání
  • vytvořím tabulky v DB
  • pro každou třídu ve složce app/models/ vytvořím soubor s její dekladací (atributy, metody, konstruktor, …)
  • pro každý pohled ve složce app/presenters/ vytvořím soubor který obstará data pro určitý pohled (např.: úvodní stránka, katalog zboží, detail produktu, nákupní košík, …)
  • pro každý presenter ve složce app/templates/ vytvořím šablonu která bude získaná data zobrazovat (později budu moci v této složce vytvořit jinou šablonu např. pro zobrazení pohledu na mobilu, …)

dotazy a problémy

  • prosím o zkontrolování tohoto nástinu a odsouhlasení/vysvětlení chyb atd.
  • jak udělám např. zabezpečení administračního přístupu (musím vytvořit metody pro update/insert do databáze, nové presentery pro admina, nové templates pro admina)?
  • jak vytvořím pěkné adresy (např. pro produkt ID 1 adresa www.mujobchod.cz/produkt/1, …

Díky za připomínky a nápady

PS.: nějaký složitější příklad podobného typu mi v tutoriálu/dokumentaci chybí, nevím podle čeho mám dále studovat

Ani
Člen | 226
+
0
-

U takového projektu by bylo vhodné použít moduly. https://forum.nette.org/…ura-a-moduly
Při použití modulů a ACL se vyřeší i zaheslování backend části.

Editoval Ani (11. 10. 2009 18:31)