Podivné chování

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Kenn
Člen | 110
+
0
-

Na webu používám už nějakou dobu jednoduchou routu, něco ve smyslu

<?php
$router[] = new Route('stranka/<nazev>', array(
    'presenter' => 'Stranka',
    'view' => 'Default',
    'nazev' => NULL,
));
?>

Odkazy pak mám ve tvaru

{link Stranka:Default,'nazev'=>'kategorie1'}
{link Stranka:Default,'nazev'=>'kategorie2'}

Dosud bylo všechno v pohodě, ale když jsem dneska přidal odkaz na třetí kategorii, háže onen odkaz chybu 403 (původní jsou funkční) i když jsou odkazy stejné. Vše je funkční jenom bez routy.

Pro jistotu ještě dodám třetí odkaz, aby mi někdo neřekl že jsem se překlepl :)

{link Stranka:Default,'nazev'=>'kategorie3'}

Nenapadá někoho, co by mohlo být špatně?

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

Nevím, jestli to bude tím, každopádně view by mělo být action

Editoval Warden (6. 10. 2009 19:12)

Kenn
Člen | 110
+
0
-

Web běží na Nette 0.8 kde se ještě používaly view :). Každopádně jsem to přepsal a změna žádná.

kravčo
Člen | 721
+
0
-

Takéto správanie si viem predstaviť v prípade, že v roote reálne existuje adresár stranka/kategorie3, ktorý nemá povolené Indexes – preto to hádže 403 Forbidden.

Kenn
Člen | 110
+
0
-

Právě. Taky se mi to zdá dost divné. Leda by to byl nějaký bug staré verze, ale přepisovat web na novou verzi Nette se mi taky zrovna moc nechce.

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

Také název view/action by měl začínat malým písmenem – default.

Jan Jakeš
Člen | 177
+
0
-

kravčo napsal(a):

Takéto správanie si viem predstaviť v prípade, že v roote reálne existuje adresár stranka/kategorie3, ktorý nemá povolené Indexes – preto to hádže 403 Forbidden.

Přesně tak. Kenn: Nevím, jestli si kravča pochopil. Takže ještě jednou – neexistuje náhodou na webu adresář stranka/kategorie3? Jestli si ho pochopil už předtím, tak sorry.

Kenn
Člen | 110
+
0
-

Pochopil a ne, neexistuje. Zkusím to nějak překopat, použít jiné názvy a tak, třeba to pude.

_Martin_
Generous Backer | 679
+
0
-

A co na to Routing Debugger (najdeš jej v distribuci nových verzí (složka tools) nebo v doplňcích)?