Dynamicky pocet poli trochu jinak

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
peci1
Člen | 60
+
0
-

Ahoj, resim podobny problem s formulari s dynamickym poctem poli, jako se tu objevil nedavno.

Me reseni ma ale vzdy nabizet max. 1 nevyplnene pole navic, ostatni musi byt vyplnena. Takze me session nemusi zajimat, vystacim si s tlacitkem Pridat pole a jeho handlerem.

Data formulare se v tovarnicce nacitaji z databaze.

V handleru pridani pole ulozim dosla data (i z noveho pole), jenze form vytvoreny tovarnickou nacte z db data jeste pred handlerem, takze tam uplne chybi to nove pole.

Chtel jsem si zivot zjednodusit (abych nemusel nekde podruhe extrahovat dosla data a plnit jimi to nove policko), a vytvorit v handleru formular znovu. $this['questionsForm'] = $this->createComponentQuestionsForm() samozrejme vyhodi, ze komponenta s tim jmenem uz existuje (nebo to neni tak samozrejme – puvodne jsem cekal, ze tahle konstrukce proste puvodni control prepise (nikde v tovarnicce neprirazuju komponente konkretni jmeno)).

Tak jsem chtel zkusit $this->removeComponent($this['questionsForm']) a pote spustit tovarnicku. Teoreticky by to fungovat melo, ne? Jenze i po remove mi Nette hlasi, ze formular porad existuje.

Is it a bug or is it a feature? Popr. co jsem nepochopil na removeComponent?

Editoval peci1 (2. 10. 2009 7:46)