Výpis oddělení za druhým a třetím produktem ve výpisu

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
marofis
Člen | 5
+
0
-

Ahoj,
potřeboval bych poradit, mám výpis 4 služeb z databáze. Jednoduchý kód $this->template->sluzby = $this->database->table(„sluzby“)->where(„hlavni_stranka = ?“, 1); kterým to házím do šablony. Akorát mám problém v tom, že potřebuji za 2 a 3 službou při zobrazení, zobrazit i linku, která odděluje služby. V template ve výpisu mám foreach … Neporadí mi někdo jak na to ? Zkoušel jsem hodně možností ale v Nette teprve začínám a jsem v tom docela zmatený :( Díky

Editoval marofis (23. 12. 2015 1:35)

enumag
Člen | 2118
+
+2
-

Když použiješ foreach makro v latte tak se automaticky vytvoří proměnná $iterations kde je číslo kolikátá iterace probíhá a proměnná $iterator pro pokročilejší případy. Tobě by měla stačit podmínka typu {if $iterations >= 2}.

marofis
Člen | 5
+
0
-

enumag napsal(a):

Když použiješ foreach makro v latte tak se automaticky vytvoří proměnná $iterations kde je číslo kolikátá iterace probíhá a proměnná $iterator pro pokročilejší případy. Tobě by měla stačit podmínka typu {if $iterations >= 2}.

Moc díky. Myslel jsem si, že to bude jednoduché, ale až takto :D Díky

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

V dokumentaci je zase odkaz na proměnnou $iterator, kde číslo iterace zjistíš z metody getCounter().
https://latte.nette.org/cs/tags#…