likvidace diakritiky

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
h4kuna
Backer | 740
+
0
-

Zdravim,

vsiml jsem si ze chodi maily, kdyz nekdo odpovi na vlakno ve foru. V mailu byla spatne zobrazena cestina v predmetu, znam to taky se s tim peru, ale napadlo me kdyz jiz existuje String::webalize(); mohla by existovat metoda na likvidaci diakritiky → okamzite vyuziti pro predmety mailu, nebo taky jsem potreboval soubory pojmenovavat a vykostit onu diakritiku + znaky ktere nejsou povolene pro pojmenovani souboru napr(?!…).

vychazel jsem z metody String::webalize(); a spichnul to narychlo :) muze v tom byt chyba a mozna by to slo optimalizovat.

<?php
/**
 * Converts to web safe characters [a-z0-9-] text.
 * @param  string  UTF-8 encoding
 * @param  string  ASCII
 * @param  bool
 * @return string
 */
static function diacritical($s, $charlist = ',', $lower = FALSE)
{
    $s = strtr($s, '`\'"^~', '-----');
    if (ICONV_IMPL === 'glibc') {
        $s = @iconv('UTF-8', 'WINDOWS-1250//TRANSLIT', $s); // intentionally @
        $s = strtr($s, "\xa5\xa3\xbc\x8c\xa7\x8a\xaa\x8d\x8f\x8e\xaf\xb9\xb3\xbe\x9c\x9a\xba\x9d\x9f\x9e\xbf\xc0\xc1\xc2\xc3\xc4\xc5\xc6\xc7\xc8\xc9\xca\xcb\xcc\xcd\xce\xcf\xd0\xd1\xd2"
            ."\xd3\xd4\xd5\xd6\xd7\xd8\xd9\xda\xdb\xdc\xdd\xde\xdf\xe0\xe1\xe2\xe3\xe4\xe5\xe6\xe7\xe8\xe9\xea\xeb\xec\xed\xee\xef\xf0\xf1\xf2\xf3\xf4\xf5\xf6\xf8\xf9\xfa\xfb\xfc\xfd\xfe",
            "ALLSSSSTZZZallssstzzzRAAAALCCCEEEEIIDDNNOOOOxRUUUUYTsraaaalccceeeeiiddnnooooruuuuyt");
    } else {
        $s = @iconv('UTF-8', 'ASCII//TRANSLIT', $s); // intentionally @
    }

    if ($lower) $s = strtolower($s);
    $s = preg_replace('#[^ a-z0-9' . preg_quote($charlist, '#') . ']+#i', '-', $s);
    $s = trim($s, '-');
    return $s;
}
?>
Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Odstraňovat diakritiku z předmětu nemá cenu. Pokud se pošle mail správně, tak diakritika bez problému funguje.

Latrine: Odstranění diakritiky z různých kódování

h4kuna
Backer | 740
+
0
-

Jan Tvrdík napsal(a):

Odstraňovat diakritiku z předmětu nemá cenu. Pokud se pošle mail správně, tak diakritika bez problému funguje.

tak pak je potreba upravit Nette\Mail pac mi prislo v predmetu „Odpoved na tema: ‚Dictionary????? p??eklada??‘“

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Fórum neběží na Nette a tudíž nepoužívá Nette\Mail. Tam diakritika bude fungovat dobře.

h4kuna
Backer | 740
+
0
-

Jan Tvrdík napsal(a):

Fórum neběží na Nette …

To uz jsem nekde cetl… nespojil jsem si to, tak by to chtelo opravit komponentu pro odesilani mailu nebo oriznout diakritiku… :D

Editoval matata (28. 8. 2009 12:48)