SendMailer na wedosu, unable to send email; podobná konfigurace na localu funguje

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
majkl324
Člen | 13
+
0
-

Všem přeji pěkný den, jsem tady zase s problémem, který vzniká mezi nette a hostingem na wedosu.

Potom, co jsem kvůli wedosu vzdal veškerou snahu pracovat s mailama přes smtp, tak to zkouším jinak přes SendMailer, ale jako vždycky problém :) Doufám, že se tady vůbec někdo najde, kdo tohle už řešil.

Na lokálním stroji (stejná verze php, podobné core os) kód běží bez jediného problému.

<?php
                $mail->setFrom('no-reply@our_domain.com')
                    ->addTo('user@their_domain.com')
                    ->setSubject('test')
                    ->setBody('test');
                $mailer = new Nette\Mail\SendmailMailer();
                $mailer->send($mail);
?>

Vím, že mailer by se měl injectovat, tohle je jenom v rámci testování, protože odezva je stejná tak či tak.

Tento kód na localu funguje bez problému, ale jakmile to zkusím na wedosu, jediné co dostanu je Exception:
Nette\InvalidStateException
Unable to send email.

Nemá někdo zkušenost se SendMailrem na wedosu? Díky za jakékoli rady :)

F.Vesely
Člen | 368
+
0
-

Divne, mne funkce mail() na Wedosu funguje, nemuze byt problem s tim podtrzitkem v domene?

majkl324
Člen | 13
+
0
-

No, to bylo jen pro ukázku, reálně se jedná o domény jako je retigate.com. Jedno slovo, žádné pomlčky nebo tečky. Takže ve tvém případě těch několik řádku, co jsem napsal bez problému fungují?

F.Vesely
Člen | 368
+
0
-

Jako takhle, funguje mi tam funkce mail(), kterou Nette vola. Projekt na Nette tam primo nemam.

Pavel Kravčík
Člen | 1183
+
0
-

Zkus poslat mail() přímo z PHP. Ve starších vláknech (wedos hosting), které jsem nedávno hledal kvůli spuštění projektu na Wedos se často objevoval problém se SMTP. Ale jsou to 2–3 roky stará vlákna.

n.u.r.v.
Člen | 485
+
0
-

Mě z wedosu meily normálně fungují… jen jsem řešil problém s tím, že jsem potřeboval posílat meily na adresu yyy@xxx.cz a adresa webu byla taky xxx.cz – a samozřejmě wedos automaticky zakládá emailovou schránku @xxx.cz, takže místo aby se to odeslalo na externí emailovou adresu, tak to zůstávalo na wedosu…

Pavel Kravčík
Člen | 1183
+
0
-

@n.u.r.v.: S touhle „feature“ jsem nedávno zabil skoro půl hodiny. Jak jsi to obešel?