Informace o formátování souboru pro Vim

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
jakubkulhan
Člen | 55
+
0
-

Textový editor Vim má takovou dobrou fičurku, že pokud v souboru najde komentář v určitém tvaru, zařídí si nastavení podle něj – hlavně se tedy využívá možnosti nastavení, jak široké se mají ukazovat taby (jako kolik mezer se mají ukazovat), a jestli se mají taby expandovat do mezer.

Nette používá taby; já mám radši, když se expandují na mezery. Když, nedej bože, musím sahat do souborů frameworku, takový komentář, který by Vimu řekl, že nemá taby expandovat by hodně pomohl – odpadlo by nastavování.

Stačilo, třebas na konec souborů, přidat jen:

// vi:noexpandtab
Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

uplne by se me nechtelo zaneradovat zdrojak Nette nejakym nastavenim urciteho editoru (kterych je velke mnozstvi). Spis bych si na to napsal nejaky filtr, ktery ti lokalne po upgradu (napr. pres SVN) na novou verzi Nette sam prihodi zmineny radek.

Ale osobne bych rekl, ze ve Frameworku bys nemel cokoliv upravovat ; )

pmg
Člen | 372
+
0
-

Editorů je sice hodně, ale skutečný Editor je jen jediný.

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

pmg napsal(a):

Editorů je sice hodně, ale skutečný Editor je jen jediný.

PSPad! :o)

PetrP
Člen | 587
+
0
-

Nebo přehodnotit svůj názor na tabulátory – jsou prostě lepší ;]

pmg
Člen | 372
+
0
-

Taby mám také radši, ale Vim s bílými znaky dokáže pracovat tak zručně, že používat mezery přinese jen výhody! Nedávno jsem počítal, kolik věcí se tam vlastně dá nastavit.

Autoři dokumentace doporučují nechat šířku tabu na osmi znacích, což je dávný standard, ale pro běžné odsazování je to až dost. Proto někdo bude radši používat mezery i pro odsazování.

PetrP
Člen | 587
+
0
-

pmg napsal(a):

Taby mám také radši, ale Vim s bílými znaky dokáže pracovat tak zručně, že používat mezery přinese jen výhody!

Třeba?

Autoři dokumentace doporučují nechat šířku tabu na osmi znacích, což je dávný standard, ale pro běžné odsazování je to až dost. Proto někdo bude radši používat mezery i pro odsazování.

8 znaků je šílenost. Autoři jaké dokumentace? Vimu?

pmg
Člen | 372
+
0
-

Je možné si nastavit styl odsazení nezávisle na šířce tabulátoru (která by měla být konstantní). Potom lze tabulátorem nahrazovat určité množství mezer v ascii artu, aniž by se rozhodil formát. Viz bod první v dokumentaci k tabstop.

Používáním mezer nemyslím výhradní používání mezer. A také nejsem pro přidávání modelines do zdrojů Nette.