{foreach} a {foreachelse}

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
pekinen
Člen | 29
+
0
-

Celkem mi V Nette chybi funkce {foreachelse}, na kterou jsem byl zvykli ze Smarty.
Neuvazuje se nahodou o jeji implementaci i v Nette? ;)

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Nic ti nebrání si ji přidělat sám.

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

jak to funguje? jakoby

{if $foo}{foreach $foo as $bar}..{/foreach}{else}--{/if}

pokud ano, byl bych pro, taky toto využívám docela často

pekinen
Člen | 29
+
0
-

Majkl578 napsal(a):

jak to funguje? jakoby

{if $foo}{foreach $foo as $bar}..{/foreach}{else}--{/if}

pokud ano, byl bych pro, taky toto využívám docela často

Presne tak to funguje. Myslim, ze je to celkem vychytana vec, ktera usnadni „spousty“ casu a pismenek kodu ;)

pekinen
Člen | 29
+
0
-

Jan Tvrdík napsal(a):

Nic ti nebrání si ji přidělat sám.

To samozrejme. Ja jen, ze by se to mohlo hodit vice lidem.
Jinak bych si samozrejme mohl napsat treba cely framework sam a pak tu neotravovat s takovejma blbostma ;)

grogy
Člen | 147
+
0
-
  • Samozřejmě nebrání
  • takováto věc se podle mě velice hodí, sám bych ji mohl ihned použít, zkus to navrhnout v Feature Requests, myslím že David tě vyslyší
  • dal by se napsat sám, ale to by nám (), ubralo na pohodlí přijít k hotovému – bez bugů :)
Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

grogy napsal(a):

  • dal by se napsat sám, ale to by nám (), ubralo na pohodlí přijít k hotovému – bez bugů :)

Toto nepovažuji za správný přístup.

grogy
Člen | 147
+
0
-

Myslel jsem že to samo vyzní.. byla ironie ;)

  • Protože nebýt komunity tak se na spoustu bugů příjde třeba až na produkčním serveru při ostrém provozu – což by určitě nebylo příjemné.
  • Umět manipulovat s frameworkem je jedna věc, ale pořádně se do něj podívat a dokázat se z toho učit, je už věcí druhou – pro mě přednější. Co si budeme nalhávat, není moc lidí co dokáže napsat (a hlavně vymyslet) takovýto kód v tomto rozsahu. (Ikdyž si třeba věřím hodně, tak na něco takovéhoto ještě nemám :()
  • Myslím, že stačí, že David nám umožnil k tomuto přistupovat zdarma, takže když mu alespoň maličko pomůžeme s vývojem tak to bude fér.
stpnkcrk
Generous Backer | 189
+
0
-

foreachelse už se tu řešil… https://forum.nette.org/…acketsfilter