Nastavenie BasePresentera pre presentre v externých moduloch

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
romiix.org
Člen | 343
+
0
-

Rád by som mal znovupoužiteľný modul User inštalovateľný cez Composer a registrovaný ako rozšírenie. Tento modul by mal obsahovať formuláre, komponenty, základné šablóny, presentre atď.
Napr. formuláre sú generované továrničkou s interfacom, takže v prípade potreby je jednoducho možné vymeniť továrničku pre všetky formuláre.

Otázne je, ako vyriešiť obdobný problém s presentrami.
V bežnej aplikácií je BasePresenter proste nutný (napr. vytvorenie $lang).

V ideálnom prípade by aplikácia mala obsahovať iba BasePresenter a ostatné presentre by sa registrovali cez CompilerExtension, pričom by im bolo možné nastaviť spoločného predka.

Napadá mi ešte možnosť netvoriť v Moduloch presentre ale traity, a tie použiť v aplikácií. Toto riešenie sa mi nezdá dostatočne pekné.

A teraz otázka, je toto vôbec nejak možné? Prípadne ako toto vyriešiť nejak vhodnejšie? Nepotrebujem kód, ale podnety, nápady a názory ;)

Vďaka!

Azathoth
Člen | 495
+
0
-

Proč ti traity nepřijdou dostatečně pěkné?

romiix.org
Člen | 343
+
0
-

Azathoth napsal(a):

Proč ti traity nepřijdou dostatečně pěkné?

Pretože vyžadujú vytvorenie presentra v aplikácií. Cieľ bol aby som presentre vytváral iba pre situácie, ktoré nebude vedieť rozšírene natívne pokryť.