Parametry z presenteru do komponenty

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
lukas.jenicek
Člen | 15
+
0
-

Dobrý den,

měl bych dotaz vytvořil jsem si komponentu na vypisovani příspěvků od uživatelů, ale tyto příspěvky potřebuju filtrovat.A prostě na hlavní stránce v hlavičce mám search bar, kterým filtruju tyto příspěvky potom tam mám ještě písmena abecedy kde po kliknutí se mají tyto příspěvky filtrovat podle počátečního písmena. Jde o to, že search bar ani ty pismena, které vyvolavaji signal na filtrovani nejsou soucasti teto komponenty. Takze v podstate jde o to, že potřebuju vypisovat data v komponentě, ale jejich výpis je ovlivňován věcmi z presenteru. Jde mi o to jak nejlépe takovou situaci řešit jestli je předávat tímhle způsobem.

	public function handleFilter($letter){
		$this->['nazevComponenty']->setLetter($letter);
	}

Budu rád za jakoukoliv radu.
Předem díky.

Oli
Člen | 1215
+
0
-

Podle mě záleží hlavně na tom, kdy jsou ty parametry potřeba. Pokud ihned při vytvoření komponenty, tak bych to předával v konstruktoru. Pokud je to jedno a můžou být vložený i do vytvořený komponenty tak tím způsobem co popisuješ…

lukas.jenicek
Člen | 15
+
0
-

Ty parametry pri vytvareni komponenty nejsou potreba. Nejsou potreba do ty doby dokud uzivatel neda vyhledavat urcity termin pak musim tuto hodnotu predat komponente aby vedela podle ceho filtrovat data.

Oli
Člen | 1215
+
0
-

Pak bych to řešil tak jak popisuješ. Buď fluentním zápisem setrama nebo nějakou metodou setParams, kde by byly v jedné metodě všechny parametry, záleží co se ti víc hodí/je příjemnější…