Laděnka bez použití cache?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
ic
Člen | 430
+
0
-

Nebylo by dobré pokud by zapnutá laděnka nepoužívala cache? nebo se jí alespoň pokaždé hned zase zbavila?

Protože pokud je spuštěná je pravděpodobně aplikace ještě ve vývoji (nebo prochází úpravou) a v tom případě
je tam cache často spíše na obtíž a občas je potřeba ji promazat ručně.
Případný výpis chyby by byl pak určený pro jednoho až malou skupinku lidí (v ideálním případě by to prostě neviděli návštěvníci webu) takže snížení výkonu by bylo ještě zvládnutelné.

Určitě by bylo potřeba mnoho vyjímek jako logování a testování výkonnosti a spousta věcí co mě teď nenapadla
Popřípadě méně odvážná varianta, že by byla metoda která by použití cache zakázala a defaultně by bylo povoleno.

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

Souhlas, při Environment::DEVELOPMENT by mohlo být všechno cachování vypnuté.

pmg
Člen | 372
+
0
-

Ne vždy to musí být užitečné, RobotLoader by při každém requestu skenoval adresářový strom, což může být pomalé.

[development.service!]
Nette\Caching\ICacheStorage = "Nette\Caching\DummyStorage"
jasir
Člen | 746
+
0
-

pmg napsal(a):

[development.service!]
Nette\Caching\ICacheStorage = "Nette\Caching\DummyStorage"

Ten vykřičník je něco co neznám nebo překlep?

Editoval jasir (1. 8. 2009 0:23)

pmg
Člen | 372
+
0
-

Vypíná interpretaci tečky jako oddělovače úrovní: $config->set->{'date.timezone'} vs $config->set->date->timezone.

[common.set!]
date.timezone = "Europe/Prague"
iconv.internal_encoding = "%encoding%"
mbstring.internal_encoding = "%encoding%"
jasir
Člen | 746
+
0
-

Aha, opravdu, děkuji za vysvětlení.

pmg
Člen | 372
+
0
-

OT: Ach jo, je tady takhle zrána celkem mrtvo, chtělo by to něco podniknout… Co třeba hacknout fórum, když se David nekouká?

ic
Člen | 430
+
0
-

pmg napsal(a):

OT: Ach jo, je tady takhle zrána celkem mrtvo, chtělo by to něco podniknout… Co třeba hacknout fórum, když se David nekouká?

David vidí všecko a pořád o tom žádná

Jen mě zajímá jak dlouho po smazání cache se vám stránky generují?
Mě totiž celkem rychle 2 sekundy maximálně, což se dá přežít
ale nezapírám že jsem se zatím daleko nedostal a souborů scriptů nebude přes 20
takže je to v podstatě jednoduchá aplikace, proto jsem psal že se takové spoždění dá přežít…

pmg
Člen | 372
+
0
-

Jo, asi tak stejně. Rychlost ale začne prudce klesat při bla bla… jdu spát.

Inza
Člen | 330
+
0
-

ic napsal(a):

Jen mě zajímá jak dlouho po smazání cache se vám stránky generují?
Mě totiž celkem rychle 2 sekundy maximálně, což se dá přežít
ale nezapírám že jsem se zatím daleko nedostal a souborů scriptů nebude přes 20
takže je to v podstatě jednoduchá aplikace, proto jsem psal že se takové spoždění dá přežít…

Já naší RobotLoader naší aplikace podminoval omylem tím, že jsem vložil do libs doctrínu;-)…a zapoměl na netterobots;-) – a než jí autoloader projel tak jsme málem umřeli…