Routování na jinou domenu?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
ic
Člen | 430
+
0
-

Tak nějak jsem si zvyknul na speciální druhy adres, které provádějí přesměrování i mimo moji doménu

jakože mujweb.tld/sql směřovalo ně nějakého správce sql (phpmyadmin)
mujweb.tld/ftp na webftp
mujweb.tld/php na phpinfo()
 …

daval jsem to do .htaccessu (kde to samozřejmě můžu mít i s nette) ale pro větši přehlednost bych to raději měl v bootstrapu, aby byly veškeré směrování pěkně pohromadě a nemohlo se stát že bych poté někdy třeba omylem vytvořil stejně pojmenovanou sekci abych se pak nedivil.

můsím kvůli tomu dělat i presenter? nebo to můžu nějak přesměrovat (nejlépe http hlavičkou) přímo z routeru (v bootstrapu)?

už jsem s tím dělal nějaké pokusy a teda naprosto bez úspěchu.

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

Vzorový htaccess přesměrovává požadavky na Nette jen v případě, že neexistuje stejnojmenná složka/soubor. Dávat tyto věci do routeru a vytvářet na to presenter v Nette mi přijde jako drbání se pravou rukou za levým uchem. Jde to, ale proč to dělat ;)

# front controller
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule !\.(pdf|js|ico|gif|jpg|png|css|tar\.gz)$ index.php [L]
ic
Člen | 430
+
0
-

Tak jasně v tom htaccesu by to mohlo být, nevím no, napadlo mě mít to všechno hezky pohromadě v routerech

a co jsem asi nenapsal dost jasně je že ony aplikace nemusí být na mojem serveru… třeba že z mujweb.tld/sql to přesměruje na ciziweb.tld/neco.php takže RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d na to nemá vliv
to přesměrování musel v htaccessu mít vlastní pravidlo

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

Jde o to, že v bootstrapu jsou uvedeny pravidla pro zpracování požadavky, který jde na aplikaci psanou v Nette. A ty požadavky na /sql a /php přece nejsou požadavky na Nette aplikaci. Myslím, že tedy rozhodně patří do .htaccess.

ic
Člen | 430
+
0
-

tak asi jo no, ale mohl by to být požadavek i na nette s tím že nette by řeklo jen, že /sql je umístěn na web-hostera-kam-dal-program.na-spravu-sql.tld/jeho-index.pripona