Změna přípojení k DB pří Selenium testu

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Lavka
Člen | 8
+
0
-

Zdravím,

aktuálně píši testy na aplikaci v Nette se Seleniem. Pří psaní jsem se inspiroval tímto https://github.com/…ing-showcase.

Můj problém je následující: Na localhostu mám databázi pro vývoj plnou dummy dat. Ovšem pro spuštění testů potřebují mít prázdnou DB, ve které si nastavím stav pro daný test ve setUp metodě. Problém tedy je, jak změnit připojení aplikace z ‚db‘ na ‚db-test‘, když se za pomoci Selenia připojuji do aplikace „zvenku“. Potřebuji tedy vyměnit službu s připojením za službu s jiným připojením v DIC, nebo použít jiný konfigurák a tak změnit parametry pro službu ještě před vytvořením DIC v bootstrap.php.

Zatím mě napadlo si někam externě (file system) uložit info o tom, že probíhá test a má se tady použít jiná konfigurace. Ale přijde mi to trochu jako škrábat se levou rukou za pravým uchem. Máte z praxe nějaké řešení, nebo doporučení?

Předem děkuji za odpovědi.

Filip Klimeš
Nette Blogger | 156
+
0
-

Já bych přistupoval k problému tak, že bych si naklonoval projekt někam jinam, s jiným nastavením. Nejlépe do prostředí, které bude totožné s produkčním (tedy staging) a před každým spuštěním selenium testů si nahodil testovací DB a po dokončení testů jí zase smazal.