jak na dynamicky formular? (zmena poctu prvku pomoci JS)

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
wdolek
Člen | 331
+
0
-

jakym neprasackym zpusobem mohu vyresit dynamicky formular, kdy mam nejaky prvek (prvky), ktere se pomoci js mohou pridavat nebo ubirat.

mam hrubou predstavu:

  1. prvni vstup na stranku s formularem – tovarnicka vyrobi formular s presnym poctem prvku… treba „jmeno“ „zeme“
  2. formular je zobrazen – ma 2 prvky… uzivatel ale prida treba dalsich 5 zemi (napriklad udaj, kde vsude kdy za zivot byl)
  3. formular je odeslan – udalost jde zpet na ten samy presenter i renredovaci udalost – jenze v kodu je preci natvrdo vytvaren formular, ktery ma pouze 2 prvky, a ne 7 (2 + 5)…

3.1) mam nejak v tovarnicce na formular odchytavat, coze to vlastne leze do requestu – zjistim „aha, zemi je 6, pridam tedy 5 dalsich policek“ ?

3.2) mam toto dat do presenteru a pridavat primo v nem prvky do formulare?

3.3) … a neumi toto Nette nahodou samo od sebe ;) ? nejakou kulisarnou…

o5
Člen | 416
+
0
-

jedno z resenich je, ze si pridavani/odebirani prvku resis na strane klienta a na strane serveru si pak vezmes data z postu (je to ale takovy nepekny)

tady nekde na foru jsou nejake napady, kazdopadne bych rekl, ze to byly jen takove vykriky, kterej nikdo nerealizoval

nette samo od sebe to neumi

Editoval o5 (29. 7. 2009 12:15)

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Osobně se mi asi nejvíce líbí varianta 3.1. Ještě zajímavější je ale situace bez JS, kdy formulář modifikuje sám sebe.