Nette framework kniha nejlépe ebook

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Jack.q
Člen | 54
+
-2
-

Dobrý den.
Již delší dobu se chci učit Nette framework, jenže znáte to pustíte se do učení a sedíte u počítače, přečtete si vše až po quickstart a pak Vás přestane sedění u počítače bavit. Proto bych byl autorům nette frameworku velice vděčný, pokud by vznikla nějaká kniha o nette frameworku. Klidně ebook a hodit na google play, nebo dejte prosím alespoň vědět zda už není v nějakém knihkupectví, před rokem jsem se na knihu o nette frameworku ptal u knihy dobrovský, no paní která se mé žádosti ujala se na mě dívala jak bych po ní chtěl knihu světa.

Pavel Kravčík
Člen | 1180
+
-1
-

Jelikož dokumentace trochu pokulhává, tak kniha taky nebude. Hlavní problém knihy je, že než jí vydáš (napsání, schválení) bude zastaralá. A navíc plná chyb, které v článku můžeš opravit. V knize ne.

Navíc lepší, než kniha jsou přednášky/videa a fórum, kde se Ti dostane rady.

S hrůzou jsem otevřel knihu o PHP od Koška nebo koho… brrrrrr.

David Kudera
Člen | 455
+
+1
-

Sice určitě někdo nebude souhlasit, ale knihy jsou podle mě k ničemu (až na pár výjimek)..

Pochybuji, že v nějaké knize najdeš víc, než na internetu a určitě to nefunguje tak, že si přečtu celou knihu nebo dokumentaci a po pár dnech si řeknu „jo už to umím, jdu si něco napsat“.

Určitě bych začal tím, že se ujistím, že ovládám OOP v PHP i s namespaces, protože to očividně spousta lidí vůbec nedělá a pak se až vrhl na Nette. Všechno, co je potřeba, tady najdeš a rovnou bych psal něco.. Ne až si něco přečtu, ale rovnou při čtení a všechno prostě zkoušel. Nemáš co rozbít, tak dělej pokusy hned přímo, jakmile dočteš větu, odstavec, apod.. S dobrými znalostmi PHP by jsi potom neměl mít vůbec problém začít.

Jo a jinak zkus tady do vyhledávače napsat „nette kniha“, už se to párkrát řešilo ;-)

Editoval David Kudera (14. 1. 2015 8:39)

LeonardoCA
Člen | 296
+
+2
-

Ja bych rekl, ze kniha by nahodou byla fajn, to uz je videt z toho, ze existuje poptavka … jen by musela byt napsana jinym stylem, nez je psana dokumentace. Vysvetlovat principy a hlubsi souvislosti a ne byt jen klonem dokumentace. Tim padem by nehrozilo to ze by byla okamzite zastarala, protoze zakladni principy nette se az tak nemeni …

Jenze napsat takovou knihu je podle mne mnohem obtiznejsi nez napsat nejakou slusnou aplikaci …

Mam na tohle tema jeden napad, pokusim se ho do konce mesice domyslet nebo rovnou realizovat. (nejde primo o kniho, i kdyz mozna casem …)

Pavel Kravčík
Člen | 1180
+
+3
-

David Kudera napsal(a):

ale knihy jsou podle mě k ničemu (až na pár výjimek)…

Knihy o programování bych dodal. :)

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Ono by nemělo být problém celou dokumentaci včetně quickstartů a pla.nette převést na pdf nebo epub :) Dokonce mám tušení, že se o to někdo pokoušel, minimálně to PDF.

Tím pádem pak není potřeba řešit aktuálnost knihy, prostě se třeba jednou za týden, nebo při commitu, přegeneruje.

webdata
Člen | 153
+
+1
-

Filip Procházka napsal(a):

Ono by nemělo být problém celou dokumentaci včetně quickstartů a pla.nette převést na pdf nebo epub :) Dokonce mám tušení, že se o to někdo pokoušel, minimálně to PDF.

Tím pádem pak není potřeba řešit aktuálnost knihy, prostě se třeba jednou za týden, nebo při commitu, přegeneruje.

Jak někdo? :-) to jsem byl já!!!!! :-)

uloz.to

A jinak mé poznámky k případné knize o nette:
Je to zbytečný a to proto:

1/ Myslím že dokumentace je srozumitelná a dá se zní minimálně pochopit architektura frameworku ono Nette vlastně ani žádné MVC nevynalezlo. Takže si na netu stačí přečíst co je to MVC. Bohužel některé zde dotazující na foru jsou liní se do dokumentace podívat a nebo dokonce se podívat zda se to tu neřešilo. Ale proč bychom se namáhali že?

2/ Než někdo začne s Nette (to platí i o jiných FW), měl by znát sytaxi PHP, vědět co je to objektové programování, atd. Pokud se někdo na fóru ptá jak zabezpečit backend tak to není o nette. Nette umožní nasadit velice rychle ACL. To jak to udělat pro celý backend je spíš otázka dědění a základu OP.

3/ Já osobně používám dokumentaci, ale spíš na takové osvěžení paměti (IDE mě všechno našeptává). A pokud někdě nevím co, tak se podívám do zdrojáku nette a API doc. A když už jsem fakt uplně v (_,_) tak hodím dotaz sem na forum.

Editoval webdata (14. 1. 2015 18:00)

bazo
Člen | 620
+
0
-

knihu netreba, aj tak by bola neaktualna hned ako by vysla

ale taka referencna prirucka by sa hodila