Debugování AJAXu

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
pmg
Člen | 372
+
0
-

V testovací verzi jsem měl problém s layoutem a zjistil jsem, že nevím jak debugovat ajaxový požadavek. Jak tedy debugovat ajaxový požadavek? Možná by bylo dobré zapínat automaticky logování.

h4kuna
Backer | 740
+
0
-

Ahoj,

ted si nejsem jist zda jsem te dobre pochopil, avsak odpoved je…

strana JS pomoci doplnku pro firefox FIREBUG, umi debugovat

strana servru to by mel obslouzit debugger prislusneho IDE.

pmg
Člen | 372
+
0
-

Díky za tipy, šlo mi o logování na serveru pomocí Laděnky, i když jsem to nenapsal. Pokud se nezapne logování, nevím, jak získat call stack.

Dobře, to je teď vedlejší. Bohužel jsem zjistil, že chyba přetrvává v nejnovější i ve stabilní verzi Nette. Protože nastává jen při ajaxu, který se hůře debuguje, mohu říct jen to, že používám moduly, layouty a extend v layoutu. Layoutový extend se snaží vložit soubor FrontModule/1. Není snadné vypátrat, kde se tam ta jednička vezme. Možná dělám chybu já, což chci právě zjistit.

Ondrej
Člen | 110
+
0
-

pmg napsal(a):
Layoutový extend se snaží vložit soubor FrontModule/1. Není snadné vypátrat, kde se tam ta jednička vezme. Možná dělám chybu já, což chci právě zjistit.

https://forum.nette.org/…funguje-ajax

pmg
Člen | 372
+
0
-

Výborně Ondro, ani nevíš, jak takový link dokáže potěšit. A to jsem přitom hledal, vlastně jsem i na náhodná místa zkoušel frknout zavináč. Uvidíme… děkuji.