Ajaxové přepínání hodnot v input boxu

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Petr Motejlek
Člen | 293
+
0
-

Ahoj,
dneska se mě někdo zeptal, cože ve formulářích na jednom mém projektu není možnost zvýšit o jedničku a snížit o jedničku (šipečka nahoru a šipečka dolů (známá např. z formulářových oken běžných stolních aplikací)). Myslím, že by se to docela hodilo zařadit do vykreslení controlu input boxu, který může obsahovat jen číselné hodnoty (otázka je, jestli to omezit jen na integer (tedy skutečně skákat o jedničku), nebo nějak řešit rozsah desetinných míst a skákat třeba po posledním zobrazitelném des. místě u neintegerových hodnot).

Šlo by něco takovéhoto do Nette\Forms zaimplementovat? Myslím, že by proti tomu nikdo nic neměl a přidat to do výchozího vykreslovače by neuškodilo. Co myslíte?

P. S. : jQuery ani nic jiného nedělám, jinak bych se do toho už pustil sám ;).

EDIT: Pokud už tam taková věc je, klidně mě pomluvte ;).

Editoval m0t3jl (21. 7. 2009 19:57)

PetrP
Člen | 587
+
0
-

Omezit jen na číslo můžeš takto

$form->addText('cislo','Číslo')
	->addRule(Form::INTEGER,'Lze zadat pouze číslo.')

Jinak takovejhle kontrol by se i občas hodil, ale né součástí distribuce (jen Extras).
Uplně nejlepší by byli kdyby byli vedle ty šipečky nahoru dolu, a taky to umožnovalo chytnout a posouvat ;]
Můžeš počkat až to bude potřebovat někdo kdo js ovládá. (třeba Honza Marek ;]), nebo se to naučit sám, stejně se ti to do života hodí ;]

Petr Motejlek
Člen | 293
+
0
-

PetrP napsal(a):

Omezit jen na číslo můžeš takto

$form->addText('cislo','Číslo')
	->addRule(Form::INTEGER,'Lze zadat pouze číslo.')

Jinak takovejhle kontrol by se i občas hodil, ale né součástí distribuce (jen Extras).
Uplně nejlepší by byli kdyby byli vedle ty šipečky nahoru dolu, a taky to umožnovalo chytnout a posouvat ;]
Můžeš počkat až to bude potřebovat někdo kdo js ovládá. (třeba Honza Marek ;]), nebo se to naučit sám, stejně se ti to do života hodí ;]

To omezení na číslo samozřejmě používám, to jsem na mysli neměl ;). Mě šlo právě o ty šipečky nahoru a dolů, ale teď mě tak napadlo, že by bylo cool, kdyby to reagovalo třeba i na šipku nahoru a dolů na klávesnici ;).