Chybějící parametry v dokumentaci

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Pavel Kravčík
Člen | 1180
+
0
-

Začínám Nette a spoustu času strávím nad podobnými problémy. Třeba multiupload. Nefungoval. Takže jsem se od ručního přepisování latte formuláře dostal k přidávání name=file[] multiselect="" k instalaci addonu MFU a přitom stačil jeden parametr.

Dokumentace Nette anglická/česká:

<?php
addUpload($name, $label = NULL)
?>

PHP Fashion blog:

<?php
$form->addUpload('avatar', 'Picture:', TRUE);
?>

Možná jsem jen hloupý, ale tohle mi zabralo skoro polovinu dne se k tomu náhodou dostat, když to v Dokumentaci není. Můžete to někdo změnit, zkoušel jsem editor Tvrdíka, ale nemám žádné přihlašovací údaje do git.

Snad to někomu pomůže do budoucna.

Šaman
Člen | 2632
+
0
-

Dokumetace se sice lepší, ale stále to není kompletní učebnice. Jsou to spíš komentované ukázky použití. Když se zasekneš na použití konkrétní metody, rozhodně doporučuji podívat se do API dokumentace, tam je všechno a aktuální (resp., API dokumentace je ke každé verzi, tak si jen hlídej, ať procházíš tu, kterou používáš).

MartinitCZ
Člen | 580
+
0
-

Aktuálně je v develoment verzi dokonce funkce, která nahrazuje 3. parameter. Je to funkce addMultiUpload()

Pavel Kravčík
Člen | 1180
+
0
-

Díky. V mé verzi addMultiUpload() ještě není, zkoušel jsem jí, protože byla v MFU. Dá se říct, že je to hlavně moje hloupost, jen když se to upraví to někomu ulehčí život v budoucnu možná.

A přísahal bych, že při prokliku funkce v Netbeans mi to házelo na nějakou plnící nic neříkající fci, která měla třetí argument $arg=null. A teď mi to hází pěkně přímo do Container, kde ta funkce je krásně vidět (vlastně jako v API). Fucking magic občas. :))