Přeskočení metody v test case pomocí @skip

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
blacksun
Člen | 177
+
+2
-

Z dokumentace na https://tester.nette.org/en/#… jsem pochopil, že by mělo být možné přeskočit testovací metodu pomocí anotace @skip. Při mých pokusech si mi povedlo přeskočit pouze celý TestCase, žádná z anotací se neuplatnila pouze pro jednotlivou metodu.

Je dokumentace lehce matoucí nebo dělám něco špatně? Díky za tip.

Editoval blacksun (8. 10. 2014 3:41)

Milo
Nette Core | 1283
+
0
-

Metodu ne, pouze celý test. Anotace je zapsána v sekci Test file annotations, tj. pro celý soubor.

Vítám návrhy na vylepšení.

blacksun
Člen | 177
+
0
-

Díky za objasnění. Pokusím se doplnit dokumentaci tak, aby to bylo jasnější, práva pro editaci bych měl mít.

Návrh na zlepšení by spočíval v tom, že by bylo možné anotací přeskočit jednotlivé metody v TestCase, což by znamenalo nevykonat také setUp a tearDown funkce.

blacksun
Člen | 177
+
0
-

Matoucí to pro mě bylo ve chvíli, kdy u anotace @throws je název funkce testOne, který je předtím použitý uvnitř TestCase.

mrtnzlml
Člen | 140
+
0
-

Já bych byl třeba proto, aby fungovalo i @multiple u jednotlivých metod. Hodilo se mi to, když jsem testoval jeden test založený na náhodě, abych ho párkrát spustil (a ne i vše okolo). Určitě by se našlo více příkladů dalších anotací… (-:

Milo
Nette Core | 1283
+
0
-

@mrtnzlml Je to sice workaround, ale namísto multiple můžeš použít dataprovider.