Předání informace z componenty do presenteru

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
akadlec
Člen | 1326
+
0
-

Jde nějak při generování komponenty v její šabloně předat data do šablony presenteru?

Zax
Člen | 370
+
0
-

Tipnul bych že ne, už z toho principu, že se šablona presenteru začne vykreslovat dřív, než šablona komponenty. Pokud ty data vypisuješ, tak bych na tom místě prostě použil stejnou komponentu, ale s jiným renderem (asi nejrychlejší řešení).

akadlec
Člen | 1326
+
0
-

kurňa to je zlé :( zatím to mám pořešeno přes JS ale není to ono. Potřebuju si z komponenty předat info že bude vložen do stránky panel tak aby se v layoutu přidala jedna classa do body :(

Zax
Člen | 370
+
0
-

Pokud se dá určit, zda je panel otevřený, už v komponentě (ne až v její šabloně), pak je řešení jednoduché – přidej do komponenty nějakou metodu třeba isPanelOpened() a v presenteru si to akorát předej do šablony $this->template->isPanelOpened = $this['komponenta']->isPanelOpened();.

akadlec
Člen | 1326
+
0
-

No teoreticky takto to lze, ale nelíbí se mi to, protože to že se tahle podmínka použije je závislé jen pro daný typ šablony, nechce se mě to tam takto drátovat :(