Jak nastavit zvýrazňování syntaxe Latte v Eclipse?*

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
josef.zelenka
Člen | 5
+
0
-

Dobrý den všem,

nevím jak nastavit obarvování syntaxe latte v Eclipse IDE. Můžete mi poradit někdo přesný postup jak na to.

Předem děkuji, Josef Zelenka

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
-1
-

Začni tím, že přestaneš používat Eclipse.

josef.zelenka
Člen | 5
+
0
-

Děkuji za komentář, bohužel ale neodpověděl na mojí otázku. Pokud máš nějaký problém s Eclipse pak uveď argumenty a zároveň napiš tvojí volbu IDE a argumenty proč, protože jinak je tvůj komentář bezcenný a nic neříkající. Vraťme se ale zpět k mé otázce. Mojí otázkou bylo jak nastavit obarvení syntaxe latte v eclipse. V otázce není nic o volbě IDE, nicméně pokud doporučuješ jiné IDE podlož to argumenty jinak je to prostě komentář na nic.

Editoval josef.zelenka (2. 8. 2014 22:31)

Grelek
Člen | 233
+
+3
-

Mám pocit, že Nette v Eclipse nikdy nemělo jakýkoliv syntax highlighter nebo plugin. Z osobní zkušenosti ale vím, že když přejdeš na NetBeans, zvykneš si velmi rychle. Existují taky pluginy do Sublime Textu nebo Vimu, ale když sháníš plugin pro Eclipse, asi budeš chtít IDE. :)

Pokud ale máš prašule navíc, koukni i na PhpStorm (IntelliJ IDEA), tam se teď Nette „hodně rozjelo“. Je tam plugin pro Latte od @JanTvrdík a pro NEON od @juzna.cz.

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Argumenty jsou, že v Eclipse nefunguje zvýrazňování Latte. A taky je to mizerné IDE, ale to je na delší diskusi. Viz anketa na SitePoint z roku 2014, kde nemá Eclipse ani 5 %.

josef.zelenka
Člen | 5
+
0
-

Děkuji za konstruktivnější odpověď.

josef.zelenka
Člen | 5
+
0
-

Děkuji za odpověď, ještě se na to podívám. NetBeans mi v minulosti nesedl, možná mu ještě dám šanci. Sublime text jsem kdysi zkoušel, škoda že je placený. O PhpStorm jsem jenom slyšel ale nikdy nezkoušel. Eclipse mi do teď vyhovoval, ale nedávno jsem začal s nette a všiml jsem si, že už neumí eclipse tak dobře napovídat jako když jsem dřív dělal na zendu.

Ještě jednou děkuji.

Grelek
Člen | 233
+
0
-

Sublime Text můžeš free používat, jak dlouho chceš. :) Jen ti po startu při desátém uložení souboru vyskočí okno, jestli si ho náhodou nechceš koupit, jinak se pro tebe nic nemění.

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

@Grelek ST můžeš zdarma používat jen pro testování. Pro normální práci je potřeba si ST koupit.