Proměnná %appDir% v configu

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Šaman
Člen | 2640
+
+1
-

Ahoj, dá se nějak použít proměnná %appDir% přímo pro potřeby configu? Konkrétně zkouším:

includes:
	- %appDir%/model/config.neon

a vyhazuje to výjimku File 'C:\…\app\config/%appDir%/model/config.neon' is missing or is not readable.
S uvozovkama to dělá totéž. Proměnná samozřejmě existuje a dá se předat jako parametr služeb do DI kontejneru, ale mám obavu, jestli k nahrazení %appDir% za obsah této proměnné nedojde až někde mimo neon parser.

Editoval Šaman (29. 7. 2014 4:07)

Majkl578
Moderator | 1364
+
+6
-

Načtení includes se děje v době načtení config souboru, tj. kdy je neon soubor reprezentován jen jako pole bez kontextu.
Nahrazení parametrů se děje až později, při sestavení kontejneru. Samotný Neon parametry nezná.
Můžeš ale využít toho, že cesta k includovaným souborům je relativní k cestě includujícího souboru.

Šaman
Člen | 2640
+
0
-

Díky, to jsem si myslel… Relativní cesta s dvěma tečkama samozřejmě funguje, ale chtěl jsem to mít co nejčistější.
Zkouším teď trochu alternativní přístup ke struktuře projektu a zatím se mi to docela líbí.