PHPStorm a auto doplnění šipky u klíčového slova this

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
ViPEr*CZ*
Člen | 809
+
0
-

Ahoj, nějak to nemůžu nikde najít v konfiguraci ani netu. Chtěl bych, aby mi IDE doplňilo → automaticky u slova this. Podobně jak to dělá Netbeans. Napíšu $th a vyberu si z autocomplete $this a musím ručně pokračovat napsáním šipky. Netbeans mi ji doplní auto a můžu pokračovat dalším písmenem a následným vybráním zase z autocomplete. Storm mi šipku nevyplňuje defaultně.

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
+2
-

O žádném nastavení, který by toto umožňovalo nevím. PhpStorm nemůže vědět, jestli chceš pokračovat šipkou nebo ne. Nicméně můžeš si vytvořit vlastní live template, kterým daného chování dosáhneš.

greeny
Člen | 405
+
0
-

To je celkem logický, ne vždy potřebuješ z $this šipku (např pokud this předáváš jako parametr nebo něco takového). Ale můžeš si udělat live template pro PHP, že když napíšeš $this, tak ti to automaticky změní na $this->.

ViPEr*CZ*
Člen | 809
+
0
-

No textem jsem to moc dobře asi nepopsal. Každopádně mi šlo o shodné chování jako jsem si zvyknul z Netbeans. Tj. šipka se doplní, ale musím dát ENTER… příklad: napíšu $this+ENTER a výsledek, že mi to doplní na $this->
což mi dost ušetří čas, protože šipka jsou dva znaky a ještě se ne moc pohodlně napíšou.
Tj. IDE ví co chci tím, že mu to řeknu ENTEREM, nikoliv že by rozhodlo za mě, jak jste asi původně pochopili.
Díky za live šablony… omrknu to.

ViPEr*CZ*
Člen | 809
+
0
-

Viz moje odpověď greenovi… a díky za live template, zkusím to omrknout jestli to řeší to co bych chtěl, aby to dělalo.

Michal Vyšinský
Člen | 608
+
0
-

Co je těžkého na napsání → ? Já > píšu přes Alt Gr + .

ViPEr*CZ*
Člen | 809
+
0
-

Dobře, nechci diskutovat o tom, že konkrétnímu jedinci se to píše skvěle… někomu vyhovuje windows a někomu linux. Prostě hodinky holinky… vyhovovalo by mi to prostě jak jsem psal. Proto mě zajímalo zda to jde a případně jak. ;-)

greeny
Člen | 405
+
0
-

Jinak v těch live templatech se dá nastavit i mezera nebo tabulátor na doplňení.

Rampus
Člen | 39
+
0
-

já si na to udělal makro a je to asi nejpohodlnějsí. Namapoval jsem si na GrAlt+t a jedník zmáčknutí mi napíše $this→ :)

Editoval Rampus (3. 10. 2014 10:24)