[addon file-downloader] File Downloader

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

EDIT: Komentář, na který reaguji pan OscarHanzely smazal?!
OscarHanzely v 14:44 napsal:

Narazil jsem na chybu FileDownloaderu z trunku rev 65, presneji nekompatibilitu s Nette 2.0.6 z 1. rijna 2012
Kdyz jsem zkousel zakladni download pres Filedownload->download(); firefox verze 17.0.1 hlasil File not found (nedostal ani hlavicky korektne).

Zjistil jsem, ze v souboru: BaseDownloader.php pri volani metody $this->setupNonCacheHeaders($file) uvnitr metody sendStandardFileHeaders() at uz na radku 78 nebo 76 se to projevilo pokazde.
Problem nastava v onych metodach. je tam opet volano $res = Environment::getHttpResponse(); a to nejakym zpusobem dokurvy hlavicky ktere jiz byli odeslane. Kdyz jsem telo metody prehodil do hlavni sendStandardFileHeaders() primo do podminek if/else vse funguje jak ma.

Muzete se prosim na to podivat ? Bohuzel nemel jsme cas zjistit vice, potrebuji jen at to funguje, takze jsem pouzil jen tento ugly hack

Nette 2.x teď nemám nikde rozjeté, vyskytuje se tedy chyba v revizi z trunku či nikoli? Pokud ti nehlásí Laděnka u chybějící třídy chybu, je něco špatně! Mělo by to skončit s Fatal error.

OscarHanzely napsal(a):

peace.and napsal(a):

ahoj,

tak jsem zkousel verzi z trunku (rev. 65) a zda se byt vse funkcni az na dve drobnosti :-) staci opravit chybne urceni namespace ve tride BaseDownloader na radku 83 a 94, kde misto Environment ma byt Nette\Environment

Tohle by mohlo byt fiznute cim drive, ono to totoiz nehlasi ani zadnou chybu, rovnou nedorazi u downloadu hlavicky prohlizeci a clovek netusi co se deje.

Toto není chyba, doplněk je psán pro Nette 0.9 non-prefixed.

OscarHanzely
Člen | 7
+
0
-

Honza Kuchař napsal(a):

EDIT: Komentář, na který reaguji pan OscarHanzely smazal?!

Toto není chyba, doplněk je psán pro Nette 0.9 non-prefixed.

jelikoz jste reagoval i na prizpevek, ktery jsem odstranil protoze jsem nasel jeho reseni vyse od jineho uzivatele, jen se k tomu vyjadrim: vsehcny chyby, ktere jsem popisoval jsou zpusobene chybejicim Namespace jen na dovu mistech
Jak psal: peace.and

tak jsem zkousel verzi z trunku (rev. 65) a zda se byt vse funkcni az na dve drobnosti :-) staci opravit chybne urceni namespace ve tride BaseDownloader na radku 83 a 94, kde misto Environment ma byt Nette\Environment

Pokud je doplnek psan pro 0.9, nechapu proc na jinych mistech Namespace ve stejnem souboru zavedene ma ?
Navic v popisu addonu mate napsano: Nette 2.0, prosím hlaste chyby!) tak jsme je nahlasili :-), pokud nejsou zadane bugreporty, tak se tim priste zabyvat nebudeme.

Editoval OscarHanzely (29. 1. 2013 16:47)

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Omlouvám se opraveno. V distribuci nyní najdete verzi Nette 2.0.8 s namespace.

llsm
Člen | 121
+
0
-

Zdravím,
používám filedownloader a je moc super! Teď ale řeším menší problém, se kterým si nevím moc rady. Může se mi na stránkách relativně často stávat, že uživatel přichází na stránky s odkazem na soubor, ke kterému nemá oprávnění. Stahování aktuálně řeším přes akci handleDownload($filehash) {...}, kde $filehash je neco jako název souboru.
To funguje v pohodě, ale pokud je uživatel nepřihlášený, tak se uloží request a po přihlášení se soubor nabídne ke stažení. Až sem je to fajn. Problém je, že se po přihlášení sice stáhne soubor, ale nerefreshne se stranka, tudiz tam zustane viset vyplneny prihlasovaci formular a vypada to, jako by se neodeslal a uživatel se nepřihlásil. Netušíte někdo, co by se s tím dalo dělat?

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Vůbec netuším o čem mluvíš a evidentně to není problém FileDownloaderu. Založ na to extra téma.

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Oznamuji, že doplněk je nově dostupný na githubu. SVN repozitář je zatím pořád funkční, vyvíjet se však bude v GITu.

Těším se na pull requesty, forky a všechny další vymoženosti, které GIT přináší.

Používáte-li svn:externals, tento článek je určený pro vás.

(V případě, že bych dělal něco proti GIT-best-practices, prosím upozorněte mě na to, jsem GIT-zelenáč)

Dwimmerlaik
Člen | 2
+
0
-

Zdravím,

narazil jsem na nesoulad mime type u některých typů souborů v FileDownloader/mime.ini, konkrétně u .docx a .xlsx (je tam uvedený mime type pro .doc, resp. .xls)

Asi bych se toho ani nevšiml, ale objevil se problém u uživatelů s iPadem, který docx souborům tvrdošíjně přidával příponu .doc a pak je nezobrazil (docx přece nejde otevřít jako doc…).

Pomohlo aktualizovat mime.ini (např. dle článku na Technetu MS Office 2k7 mime types)

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Díky za tip, podívám se na to! Chceš-li to urychlit můžeš poslat pull request.

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Protože se učím s GITem (a githubem), založil jsem na to issue: https://github.com/…der/issues/1. Jestli tě mohu poprosit, vytvoř ten pull-request, ať si mohu vyzkoušet, jak se to začleňuje. Díky! :-)

Tori
Člen | 32
+
0
-

Neplánujete ten downloader dát do vlastního namespace?

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Plánuji, je na řadě hned po MultipleFileUploadu. Klidně pošli pull request, jak by sis to představoval.