Nastavujeme Nette Tester v NetBeans

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Filip Klimeš
Nette Blogger | 156
+
0
-

Ahoj,

sepsal jsem článek o tom, jak správně nastavit Nette Tester v NetBeans (8.0). Je to zároveň můj první článek na mém prvním blogu, tak buďte hodní ;)

Doufám, že pomůže!

Zax
Člen | 370
+
0
-

S testováním chci už dlouho začít, ale zatím se vymlouvám na počáteční bariéry (PHPUnit moc složitý, a proč bych vlastně měl testovat, když mi to funguje a blablabla). Už od chvíle, kdy jsem objevil Nette Tester, tak mám pocit, že bych měl začít, ale pořád jsem se k tomu ještě nedokopal.

Díky za článek, věřím, že až se k testování konečně dokopu, tak pomůže :-)

Filip Klimeš
Nette Blogger | 156
+
0
-

Zax napsal(a):

S testováním chci už dlouho začít, ale zatím se vymlouvám na počáteční bariéry (PHPUnit moc složitý, a proč bych vlastně měl testovat, když mi to funguje a blablabla). Už od chvíle, kdy jsem objevil Nette Tester, tak mám pocit, že bych měl začít, ale pořád jsem se k tomu ještě nedokopal.

Díky za článek, věřím, že až se k testování konečně dokopu, tak pomůže :-)

Přesně tím jsem trpěl já :) Nette Tester je úžasně jednoduchý a funkční. Z mojí zkušenosti je lepší začít testovat na novém projektu, protože na starý se to blbě roubuje – většinou bývá špatně navržený. Napsat si testy neuškodí i kvůli tomu, že např. testování presenterů je složitější, takže tě to nutí dávat logiku někam jinam (rozuměj tam kam patří).

Na výmluvu „vždyť jsem to už testoval a funguje to“ jsem dojel ve chvíli, kdy bylo potřeba přejít na novou verzi PHP.

sKopheK
Člen | 207
+
0
-

Nedávno jsem si v knihovně půjčil knihu o TDD a během několika prvních kapitol jsem našel několik chyb v kódu … :) Někdo nějaký tip na něco solidního?

Filip Klimeš
Nette Blogger | 156
+
0
-

Nikdy jsem neholdoval knihám o programování :), na internetu toho najdeš mnohem víc a mnohem aktuálnějšího.

verex
Člen | 12
+
0
-

@sKopheK
Robert Martin
Čistý kód
Computer Press