Přidání gitignore do repozitáře

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Mesiah
Člen | 240
+
0
-

Zdravím,
teďka jsem začal verzovat v GITu, ale udělal jsem asi hloupost, vložil jsem celý projekt do repozitaře, vč. nette a knihoven 3. stran, což není moc rozumné…
Zkusil jsem přidat soubor .gitignore do projektu a vložit jej do repozitáře a… ono se nic nestalo.
Musím z repozitáře ty adresáře, které nechci verzovat ručně umazat?
Jak pak nastavím NetBeans, když je ručně smažu, nevynutil fetch? Pokud bych provedl fetch, tak pak by se mi pravděpodobně smazali ty adresáře i z projektu, ne?
Případně, jak byste tento problém řešili vy?
Soubor git ignore obsahuje:

/bin
/log
/temp
/vendor
/tests

Editoval Mesiah (6. 4. 2014 16:00)

voda
Člen | 561
+
0
-

Pokud chceš smazat soubory jen z gitu, ale jinak ponechat, tak použij git rm --cached bin log temp vendor test a změny commitni.

Mesiah
Člen | 240
+
0
-

Díky za reakci a to co jsi napsal jsem měl v plánu, resp. chtěl jsem tam postupovat, jenže mě spíš zajímá další krok… :)
Když něco smažu z repozitáře a budu chtít pushnout nový commit, tak mi to pravděpodobně nepude – git mi řekne, že se snažím něco pushnout, ale nejprve si musím stáhnou změny v repozitáři.
A právě tohle mě zajímá; když si stáhnu změny z repozitáře, kde budou umazané adresáře bin, log, temp, vendor a tests neumažou se mi i v projektu?
Nebo to že mám tyto adresáře v gitignore, tak je bude ignorovat a neprovede synchronizaci (tedy smazání)?

voda
Člen | 561
+
0
-

Neměl by to smazat. Udělej si zálohu a zkus to :)

Mesiah
Člen | 240
+
0
-

Tak jo, nesmazalo. Díky! :)