Background task Beanstalk

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
netman92
Člen | 22
+
0
-

Zdravim, mate niekto skusenosti so spustanim akcii na pozadi napr. pomocou beanstalk?

bazo
Člen | 620
+
0
-

konkretne s beanstalk nie, ale s background workermi a demonmi mam spustu skusenosti.

netman92
Člen | 22
+
0
-

A co pouzivas?

Ovladas to z PHP?

bazo
Člen | 620
+
0
-

bud rabbit mq alebo mam napisany queue manager nad redisom. a ovladam to vsetko z php. workery su tiez v php.

a co vlastne chces vediet?

netman92
Člen | 22
+
0
-

Chcem napr pri registracii uzivatela sa email posielal na pozadi a tym padom stranka sa mu vygenerovala rychlo.

Takych veci moze byt viac: API post na Twitter, alebo FB, invalidacia cache a pod

Viem si to vytvorit pomocou cronu a pod, pripadne deamona so sleep-om, ale BeansTalk je prave nastroj na to urceny.

bazo
Člen | 620
+
0
-

no ale stale som sa nedozvedel, co chces vediet.

ako s tym pracovat?

potrebujes dve sluzby: publisher a consumer. publisher bude pri akcii v aplikacii(registracia atd) publikovat message na beanstalk

consumer ich bude citat a vykona co ma. consumer sa moze spustat ako demon, cron, cokolvek.

ja consumery riesim tak ze si pre kazdy vytvorim samostatny spustaci subor, requirnem si boostrap, z containera vytiahnem prislusnu sluzbu a spustim.

je to to, co si chcel vediet alebo odpovedam na nieco uplne ine?