Nette 2.1.0 na PHP 5.4.4 vyhazuje „Not Found“

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
miker
Člen | 8
+
0
-

Ahoj,
nainstaloval jsem na nový server (Apache/2.2.22 (Debian)) nové Nette (2.1.0) a nefunguje mi žádná jiná adresa než domácí (server.cz/myapp)- při jakémkoliv pokusu o zobrazení např. server.cz/myapp/sign/in (nebo třeba server.cz/myapp/testprezenter) mi to vyhodí hlášku:

Not Found
The requested URL server.cz/myapp/sign/in was not found on this server.

Předpokládám, že to bude routováním, ale nevím jak to rozchodit. Používám jenom defaultní routy ze sandboxu.

Díky za reakce!

Pavel Macháň
Člen | 282
+
0
-

miker napsal(a):

Ahoj,
nainstaloval jsem na nový server (Apache/2.2.22 (Debian)) nové Nette (2.1.0) a nefunguje mi žádná jiná adresa než domácí (server.cz/myapp)- při jakémkoliv pokusu o zobrazení např. server.cz/myapp/sign/in (nebo třeba server.cz/myapp/testprezenter) mi to vyhodí hlášku:

Not Found
The requested URL server.cz/myapp/sign/in was not found on this server.

Předpokládám, že to bude routováním, ale nevím jak to rozchodit. Používám jenom defaultní routy ze sandboxu.

Díky za reakce!

Nemáš zapnutý mod_rewrite

miker
Člen | 8
+
0
-

To jsem zapomněl zmínit: mod_rewrite byla první náprava, na kterou jsem narazil na netu, takže jsem to ZAPNUL, ale pořád nic (server restartován, cache promazána). Nette Requirements Checker hlásí vše v pořádku, přesto adresy nefungují.

EIFEL napsal(a):

miker napsal(a):

Ahoj,
nainstaloval jsem na nový server (Apache/2.2.22 (Debian)) nové Nette (2.1.0) a nefunguje mi žádná jiná adresa než domácí (server.cz/myapp)- při jakémkoliv pokusu o zobrazení např. server.cz/myapp/sign/in (nebo třeba server.cz/myapp/testprezenter) mi to vyhodí hlášku:

Not Found
The requested URL server.cz/myapp/sign/in was not found on this server.

Předpokládám, že to bude routováním, ale nevím jak to rozchodit. Používám jenom defaultní routy ze sandboxu.

Díky za reakce!

Nemáš zapnutý mod_rewrite

akadlec
Člen | 1326
+
0
-

Máš tam htaccess soubor?

miker
Člen | 8
+
0
-

Ano, mám – v adresářích „xx.cz/myapp“:

Order Allow,Deny
Deny from all

i „xx.cz/myapp/www“:

# Apache configuration file (see httpd.apache.org/docs/current/mod/quickreference.html)

# disable directory listing
Options -Indexes

# enable cool URL
<IfModule mod_rewrite.c>
	RewriteEngine On
	# RewriteBase /

	# prevents files starting with dot to be viewed by browser
	RewriteRule /\.|^\. - [F]

	# front controller
	RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
	RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
	RewriteRule !\.(pdf|js|ico|gif|jpg|png|css|rar|zip|tar\.gz)$ index.php [L]
</IfModule>

# enable gzip compression
<IfModule mod_deflate.c>
	AddOutputFilterByType DEFLATE text/html text/plain text/xml text/css application/x-javascript text/javascript application/javascript application/json
</IfModule>

akadlec napsal(a):

Máš tam htaccess soubor?

akadlec
Člen | 1326
+
0
-

No každopádně se ti to chová tak jako by se to vůbec nerevritovalo, todíž se ti to do nette ani nedostane. Když si dáš do indexu die(‚POKUS‘); udělá to co?

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-
  1. Máš povolené AllowOverride pro htaccess?
  2. Zkus nastavit RewriteBase.
miker
Člen | 8
+
0
-

vypíše „POKUS“, čili to funguje. Ona funguje domácí stránka bez problémů, ale jakmile naviguju na jakoukoliv „cool adresu“, tak tak hodí 404

akadlec napsal(a):

No každopádně se ti to chová tak jako by se to vůbec nerevritovalo, todíž se ti to do nette ani nedostane. Když si dáš do indexu die(‚POKUS‘); udělá to co?

miker
Člen | 8
+
0
-

AllowOverride povolené mám, teda aspoň si to myslím:

Options Indexes FollowSymLinks MultiViews
AllowOverride All
Order allow,deny
allow from all

Odkomentování RewriteBase bez efektu, bohužel.

Jen pro info: výše uvedený problém se mi stával i u aplikací se starším Nette, což bylo ovšem vyřešeno tím „AllowOverride All“. Bohužel novější Nette to neřeší.

Majkl578 napsal(a):

  1. Máš povolené AllowOverride pro htaccess?
  2. Zkus nastavit RewriteBase.
Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Verze Nette je irelevantní, tohle je čistě záležitost konfigurace serveru.

enumag
Člen | 2118
+
0
-

Imho je zde irelevantní i samotná (ne)přítomnost Nette. Přísně vzato téma ani nepatří na toto fórum.

Doporučuji porovnat konfiguraci Apache s konfigurací kterou jsi používal dříve před aktualizací.

Tomáš Votruba
Moderator | 1114
+
0
-

@miker: Je také důležité nadřazené AllowOveride, ne jen u tvého projektu. Doporučuji vyzkoušet http://xmodulo.com/…-ubuntu.html, zejména třetí příkaz (modré).

miker
Člen | 8
+
0
-

Tak jaktože verze 2.0.4 ten problém nedělá a verze 2.1.0 ano? Obě aplikace běží na stejném serveru, jsou to rovnocenné projekty.

Jan Tvrdík napsal(a):

Verze Nette je irelevantní, tohle je čistě záležitost konfigurace serveru.

miker
Člen | 8
+
0
-

pravda, vyzkouším

enumag napsal(a):

Imho je zde irelevantní i samotná (ne)přítomnost Nette. Přísně vzato téma ani nepatří na toto fórum.

Doporučuji porovnat konfiguraci Apache s konfigurací kterou jsi používal dříve před aktualizací.

miker
Člen | 8
+
0
-

zdá se mi to stejné jako to, co jsem nastavoval, ale projdu to ještě jednou, díky

Tomáš Votruba napsal(a):

@miker: Je také důležité nadřazené AllowOveride, ne jen u tvého projektu. Doporučuji vyzkoušet http://xmodulo.com/…-ubuntu.html, zejména třetí příkaz (modré).