Nastavení ISP config – jak nastavit, aby index.php byl hledán ve složce WWW

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
bumprask
Člen | 59
+
0
-

Pokouším se rozjet Nette na VPS s ISP configem (Apache), v základu je
složka s webem nastavena na /var/www/clients/client0/web1/web/ ,v které se pokouší Apache hledat index.php, nicméně jak všichni dobře víme, index.php je ve složce www, která jako jediná má být přístupná z webu. Jak prosím nastavit ISP config, aby spustil index.php právě ve složce www? Děkuji.

PS: Zkoušel jsem nastavit v ISP input s open_basedir, v kterém jsem k cestám přidal /www/, ovšem po uložení a restartu Apache se nic nezměnilo. Zatím jsem výsledku docílil jenom ručním přepsáním všech cest v příslušném .vhost souboru daného webu, ovšem jakákoliv změna nastavení v ISP .vhost soubor opět domrví k obrazu svému.

Editoval bumprask (7. 12. 2013 10:45)

mrtnzlml
Člen | 140
+
0
-

bumprask napsal(a):

Pokouším se rozjet Nette na VPS s ISP configem (Apache), v základu je
složka s webem nastavena na /var/www/clients/client0/web1/web/ ,v které se pokouší Apache hledat index.php, nicméně jak všichni dobře víme, index.php je ve složce www, která jako jediná má být přístupná z webu. Jak prosím nastavit ISP config, aby spustil index.php právě ve složce www? Děkuji.

PS: Zkoušel jsem nastavit v ISP input s open_basedir, v kterém jsem k cestám přidal /www/, ovšem po uložení a restartu Apache se nic nezměnilo. Zatím jsem výsledku docílil jenom ručním přepsáním všech cest v příslušném .vhost souboru daného webu, ovšem jakákoliv změna nastavení v ISP .vhost soubor opět domrví k obrazu svému.

Jako apache direktivu se nechá nastavit: DocumentRoot /var/www/example.cz/web/www (případně místo example.cz ta reálná cesta). Občas jsem pak ještě měl problém s open_basedir, ale to se stane jen někdy a žádnou chybu to nezpůsobuje, jen v nette to dost zaplácá log. Nicméně už se tento warning dlouho nestal, takže možná pomohla nová verze PHP…

David Zadražil
Člen | 62
+
0
-

Já to řeším takto. Najdeš to v nastavení stránky ve volbách.

@mrtnzlml: Byl jsi rychlejší :-)

Editoval David Zadražil (7. 12. 2013 11:38)

bumprask
Člen | 59
+
0
-

Docela průser, změnil jsem DocumentRoot tak jak jste psali, najednou není dostupný žádný web a error log píše „Unable to configure verify locations for client authentication“ …nejede totiž teď ani ISP config

Editoval bumprask (7. 12. 2013 12:09)

David Zadražil
Člen | 62
+
0
-

Nastavoval jsi to u samostatné domény? Okopíroval jsi tu cestu k tomu webu jak je na obrázku zvýrazněné?

bumprask
Člen | 59
+
0
-

Server už zase jede, našel jsem zálohu .vhost souboru pro daný web. Díky moc za rady, už to vypadá, že to to funguje jak má :-)

Editoval bumprask (7. 12. 2013 14:27)

akadlec
Člen | 1326
+
0
-

Jen pro info stačí jednoduše přidat cestu v konfiguraci domény kde se určuje redirect. Taky jsem to tam řešil, ale to jen protože jsem chtěl mít více složek v docrootu, samotné libs mám mimo docroot přímo v rootu daného web adresáře.

wicked
Člen | 290
+
0
-

A vůbec nejjednodušší řešení je htaccess ;)

batko
Člen | 219
+
0
-

Ahoj, řeším dnes celý den tento problém

potřeboval bych veškeré požadavky co přijdou na server směrovat do složky web/www/

v IPS jsem nastavil u domeny APACHE direktivy, ale nefunguje mi to. Pokud použiju htaccess tak mi to funguje ale nefungují mi domeny třetího řádu. Děkuji

<VirtualHost :80>
ServerName domena.cz
ServerAlias www.
.domena.cz
RewriteEngine On
VirtualDocumentRoot /var/www/clients/client1/web3/web/www
</VirtualHost>

<VirtualHost *:80>
ServerName domena.cz
ServerAlias *.domena.cz
RewriteEngine On
VirtualDocumentRoot /var/www/clients/client1/web3/web/www
</VirtualHost>

lenny
Člen | 3
+
0
-

Pokud ještě nemáte vyřešeno, tak v administraci ISPConfig3 v editaci konkrétní stránky na záložce Volby stačí do textarea Apache direktivy přidat „DocumentRoot /var/www/domena.cz/web/www“ (bez uvozovek)

akadlec
Člen | 1326
+
0
-

Proč? Stačí jen zadat doplění cesty u redirectu jak jsem psal výše. Dají se takto naroutovat jak hlavní domény tak subdomény.

lenny
Člen | 3
+
0
-

Redirect vs DocumentRoot?

IMHO
Redirect: přijde požadavek na server, server dá odpověď o přesměrování a nasměruje do správného adresáře (popř. rovnou podsune správný adresář)
DocumentRoot: přijde požadavek na server a server nasměruje klienta přímo do správného umístění

⇒ usnadnění práce serveru

akadlec
Člen | 1326
+
0
-

Zřejmě nevíš jak to nastavení redirectu v ISP funguje, buď tě skutečně přesměruje na zadanou adresu pokud to zvolíš a pokud to nezvolíš tak rovnou bude hledat obsah na dané adrese/složce

E: Ale třeba se pletu, zas tak dopodrobna jsem to ISP nestudoval, já to hlavně využil když jsem dělal subdomény a potřeboval jsem je dostat do určité složky.

Editoval akadlec (30. 1. 2014 12:36)

lenny
Člen | 3
+
0
-

Redirect v ISPConfigu je na stejné úrovni jako v htaccessu… Tzn. při dotazu na server je dotaz směřován do původního adresáře ale je (v případě redirectu bez příznaku) podstrčen obsah jiného adresáře. V případě redirectu s příznakem (např. 301,302) ještě server odpovídá. Oproti tomu změna DocumentRoot směřuje všechny požadavky přímo do požadovaného umístění. Proto podle mého názoru je efektivnější změnit DocumentRoot, než nastavovat redirecty. U několika webů na serveru s relativně nízkou návštěvností nemusí být takový redirect problém, ale v případě velkého množství stejně řešených webů na serveru, které mají vysokou návštěvnost bych se obával zvýšení zátěže pro server.
(omlouvám se za vymazání původního příspěvku, chybička se vloudila)