config neon a string parameter zacinajuci @

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
s4muel
Člen | 92
+
0
-

potreboval by som v neon configu zadefinovat parameter na retazec, ktory zacina @, napr:

e̶m̶a̶i̶l̶_̶s̶u̶f̶f̶i̶x̶:̶ ̶'̶@̶e̶x̶a̶m̶p̶l̶e̶.̶c̶o̶m̶'̶

̶m̶i̶ ̶v̶s̶a̶k̶ ̶h̶l̶a̶d̶a̶ ̶s̶l̶u̶z̶b̶u̶ ̶(̶a̶ ̶l̶o̶g̶i̶c̶k̶y̶ ̶j̶u̶ ̶n̶e̶v̶i̶e̶ ̶n̶a̶j̶s̶t̶,̶ ̶l̶e̶b̶o̶ ̶z̶i̶a̶d̶n̶a̶ ̶t̶a̶k̶a̶ ̶n̶e̶e̶x̶i̶s̶t̶u̶j̶e̶)̶
̶o̶b̶a̶l̶e̶n̶i̶e̶ ̶d̶o̶ ̶d̶o̶u̶b̶l̶e̶ ̶q̶u̶o̶t̶e̶s̶ ̶̶"̶"̶̶ ̶r̶e̶s̶p̶.̶ ̶p̶o̶k̶u̶s̶ ̶o̶ ̶o̶k̶l̶a̶m̶a̶n̶i̶e̶ ̶̶"̶\̶x̶4̶0̶e̶x̶a̶m̶p̶l̶e̶.̶c̶o̶m̶"̶̶ ̶n̶e̶p̶o̶m̶o̶h̶o̶l̶
̶a̶k̶ ̶t̶o̶ ̶d̶a̶m̶ ̶n̶a̶p̶r̶i̶k̶l̶a̶d̶ ̶s̶ ̶m̶e̶d̶z̶e̶r̶o̶u̶ ̶n̶a̶ ̶z̶a̶c̶i̶a̶t̶k̶u̶

e̶m̶a̶i̶l̶_̶s̶u̶f̶f̶i̶x̶:̶ ̶'̶ ̶@̶e̶x̶a̶m̶p̶l̶e̶.̶c̶o̶m̶'̶

t̶a̶k̶ ̶j̶e̶ ̶t̶o̶ ̶o̶k̶,̶ ̶a̶l̶e̶ ̶t̶r̶i̶m̶o̶v̶a̶t̶ ̶t̶o̶ ̶p̶r̶i̶ ̶k̶a̶z̶d̶o̶m̶ ̶p̶o̶u̶z̶i̶t̶i̶ ̶m̶i̶ ̶n̶e̶p̶r̶i̶d̶e̶ ̶p̶r̶i̶l̶i̶s̶ ̶p̶e̶k̶n̶e̶,̶ ̶v̶i̶e̶t̶e̶ ̶m̶i̶ ̶p̶r̶o̶s̶i̶m̶ ̶p̶o̶r̶a̶d̶i̶t̶ ̶a̶k̶o̶ ̶n̶a̶ ̶t̶o̶?̶

//edit: problem nie je v samotnom parametri zacinajucom na @, ale az ked ho niekde predam nejakej factory ako parameter.

parameters:
	email_suffix: "@example.com"
factories:
	article:
		setup:
			- $suffix(%email_suffix%)
		class: stdClass

Editoval s4muel (16. 11. 2013 21:06)

HappyFace
Člen | 162
+
0
-

hmm a neslo by nadefinovat len ten example.com a tam kde budes ho pouzivat pridas len „@“

"@" . $email_suffix

lebo jedine co sa ti bude menit je prave hodnota za tym znakom a nie ta prednim

s4muel
Člen | 92
+
0
-

dikes za tip, veru to tak nejako budem musiet asi spravit.
myslel som, ze to nejako pojde priamo v configu.

Casper
Člen | 253
+
0
-

Co používáš za Nette? Mně to v 2.1-dev funguje normálně:

parameters:
	test: "@hmmm"

Editoval Casper (16. 11. 2013 12:26)

s4muel
Člen | 92
+
0
-

@Casper: 2.1, ospravedlnujem sa, chcel som usetrit par riadkov pisania v mojej otazke a neuvedomil som si, ze problem moze byt trochu inde. nemam poruke aktualny kod, ale relevantna cast configu vyzera nejako takto:

parameters:
	email_suffix: "@example.com"
factories:
	article:
		setup:
			- $suffix(%email_suffix%)
		class: stdClass

cize problem nie je v samotnom parametri zacinajucom na @, ale az ked ho niekde predam nejakej factory ako parameter.

arron
Člen | 464
+
0
-

Hm, zrovna tohle bych čekal, že bude fungovat v pořádku…že by bug?

Navrhuju workaround v tom, že jako suffix si dáš jenom to example.com a ten @ si doplníš až v té továrničce. Ten zavináč tam bude stejně tak jako tak, takže by jsi neměl ani ztratit nic z flexibility :-)