Verzovací systém ale trochu jinak než GIT

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
holantomas
Člen | 55
+
0
-

Zdravím,
Stavím systém na nette pro jednu školu, kvůli potřebě rozvrhů atd se ze dne na den rozhodlo, že učitele už budou moci na systém mít přístup. Takže jsem byl nucen vytvořit 3 verze systému.
Ostrou, beta a dev. Tedy na dev probíhá vývoj, jakmile je je nějaká fíčura hotová letí na betu kde ji vyvolení učitéle a ostatní personál otestují popř. řeknou kritiku na user-friendly dané fíčury. A já potřebuji něco jako GIT, který vlastně s každým commitem zaznamená smazané přidané upravené soubory. Problém GITu je že nemohu pohodně verzovat v tomto sestavení.

Vývoj prohíhá přímo na serveru resp. Mám netbeans a po každém uložení proběhne FTP upload

Já bych chtěl aby (dejmetomu ten GIT) nepotřeboval commity, ale jen si kontroloval soubory. A pak abych měl možnost pushnout Dev verzi(přemyšlel jsem že dev, beta a ostrá verze by se dala implementovat jako větve v GITu) do Bety a až se rozhodnu tak z Bety do ostré.

Je nějaký verzovací soft, který splňuje tuto funkčnost a nejlépe se dá zapojit do netbeans ?
Nebo dá se tak nastavit GIT ?

Předem dík
Tomáš Holan

Editoval holantomas (12. 11. 2013 11:06)

hrach
Člen | 1834
+
0
-

pouzij normalne git.

  • tri branche
  • feature branche se daji mergovat, jednotlive commity se daji kopirovat (cherry-pick)
  • doploy si nastavis na push
llook
Člen | 407
+
0
-

Jak říká hrach. Pokud neděláš víc věcí najednou, tak ani nemusíš používat feature branche, mergování a cherry pickování. Prostě si budeš vyvíjet pouze na hlavní větvi. Když budeš chtít aktuální stav hlavní větve přenést na betu, tak git push origin master:beta a když ti to schválí, tak git push origin beta:live.

holantomas
Člen | 55
+
0
-

To je bezva, já si tak nějak furt myslel že by to pomocí těch větví šlo, ale zas tak zběhli v GIT nejsem.

Tak vyzkouším a uvidím díky moc ;)

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

Doporučuji např. článeček o jednom z mnoha způsobů verzování větších projektů: A successful Git branching model.

holantomas
Člen | 55
+
0
-

Ještě jedna otázka, potřeboval bych aby git vynechal pár souborů a složek. jde konkrétně o složku „www/uploads“(avatary apod. prostě veškerý UP uživateli) a pak soubor „app/bootstrap.php“ a pak složka „app/config“ chci aby u těchto souborů nebral v potaz změny, ale potřebuji s nimi pracovat.

voda
Člen | 561
+
0
-

k tomu slouží .gitignore