Konfigurace Nette na existující doméně

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
HappyFace
Člen | 162
+
0
-

Ahoj,

urcite by to islo aj lepsie ale uplne na zaciatok by ti stacilo vedla existujuceho webu nahrat NETTE.
Tu mas niekolko moznosti ako nato.

ja by som postupoval nasledovne:

1. Stiahnut nette, verzia je na tebe ja preferujem stable pre produkciu ak sa ches hrat skus devel
2.

  1. Vo www rootu si vytvor zlozku admin a donej presun nette .htacces&index.php + otvor si index a uprav v nom cesty
  2. nette index len premenuj napriklad nette.php

3. Cely existujuci web (OLDWeb) prekopiruj do www rootu nette
4. v rootu domeny si vytvor .htaccess a vloz don nieco taketo:

<IfModule mod_rewrite.c>
	RewriteEngine On
	RewriteRule ^(.*)$ www/$1 [L]
</IfModule>
  • samozrejme da sa to vyriesit aj virtualom

5. Vo www sa nachadza uz .htaccess nette ten kludne prepis tym svojim z OLDWebu
6. V tomto bode ak si vsetko spravil spravne a ja som na nic nezabudol by ti malo vsetko fungovat ako doteraz :) a mas OLDWeb „vsunuty“ do nette
7. teraz zalezi co sisi vybral v 2.bode.

  1. ked zadas www.domena.com/admin malo by sa ti hned nacitat uz nette, zalezi ako mas spravene tvoj .htaccess v starom webe ale ak mas povolene kuknut sa do toho priecinku /admin ci tam je index tak nebude problem
  2. otvor si .htaccess vo www a pridaj tam rule napr:
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteRule ^(admin) nette.php [L]

a jeto :) po zadani /admin za domenu sa pouzije ako „index“ nette.php
8. dalej uz len staci ist podla navodov na net(t)e ;)

Vsetko som pisal len z pamate, takze to nieje otestovane ale tak by som postupoval ja v tvojom pripade. Islo by to tiez spravit cez spolocny index. No je dost sposobov ako nato.
Budem rad ak sa vyjadri este niekto a poopravi aj mna, rad sa poucim do buducna ak by som mal nieco podobne riesit

PS: odporucam si to odskusat na localhost-e. Pri nasadzovani na ostry server ide vsetko toto spravit bez vypadku, tak ze si to nik nevsimne

Editoval HappyFace (27. 10. 2013 2:51)

rossini
Člen | 26
+
0
-

Potřebuji konzultaci. Jsem Nette začátečník a chci Nette rozjet na existující doméně. Doména má funkční „frontend“ a na něm běží aplikace napsaná „špagetovým kódem“. Vše odbavuje index.php. Já ale potřebuji nejprve doprogramovat „backend“ kvůli administraci, a až potom přehodit do Nette resp. doprogramovat frontend.

Moje představa je, že nasadím Nette, provedu konfiguraci a neovlivním tím frontend jako takový. Začnu dělat na www.mojedomena.cz/admin a „nikdo“ nebude omezen → jelikož na /admin zatím nic není. Adresářová struktůra by neměla kolidovat. Na webu momentálně nejede ani mod_rewrite.

Otázka zní, je to vůbec reálné a co vše by to obnášelo? Moc děkuji.

rossini
Člen | 26
+
0
-

Moc děkuji, vypadá to na správný směr. Jen mi není jasné, proč mít (po sledování Tvého postupu) starý web ve složce /admin když ono se ho to de facto netýká. Já chci mít jako konečný stav (v budoucnu) i ten „old web“ přepsaný v nette a moje adresářová struktura by dle tohoto návodu vypadala tak, že na webu mám vše ve složce /admin.

HappyFace
Člen | 162
+
0
-

rossini napsal(a):

Moc děkuji, vypadá to na správný směr. Jen mi není jasné, proč mít (po sledování Tvého postupu) starý web ve složce /admin když ono se ho to de facto netýká. Já chci mít jako konečný stav (v budoucnu) i ten „old web“ přepsaný v nette a moje adresářová struktura by dle tohoto návodu vypadala tak, že na webu mám vše ve složce /admin.

trosku sme sa nepochopili, takze predpokladam ze si sa vybral a) moznostou takze nejak takto by to vypadalo:How to

hadam teraz uz to bude jasne, ale je to len ta jedna moznost z tych 4 co ma teraz napadaju ako nato

PS:
tiez by mozno nebolo zle to spravit obratene, ponechat nette tak ako je, a tvoj web umiestnit do precinka /www/actualweb a upravit /www/.htaccess (ten z nette) tak ze co nema za domenou admin aby sa nasmerovalo na /www/actualweb

RewriteCond %{REQUEST_URI} ^!(admin)
RewriteRule ^(.*) www/actualweb/$1 [L]

toto riesenie bude mat tu vyhodu, ze ked prepises terajsi web do nette, staci uz len odmazat tie riadky z .htaccess-u a je to :)

Editoval HappyFace (27. 10. 2013 10:47)

jsvelta
Člen | 39
+
0
-

Nebolo by jednoduchsie teketo riesenie?

Predpokladajme, ze sucasny web sa nachadza v zlozke www.
Teda vytvorim zlozku www/admin a don nahram index.php, .htaccess, css/, js/ …
Zlozky app, libs, temp, log, … dam na uroven www, ale kludne mozu byt priamo v www/admin.
A potom to je uz len o spravnych cestach v bootstrap.php

rossini
Člen | 26
+
0
-

Moc díky, ten obrázek je určitě lepší :)

rossini
Člen | 26
+
0
-

PS:
tiez by mozno nebolo zle to spravit obratene, ponechat nette tak ako je, a tvoj web umiestnit do precinka /www/actualweb a upravit /www/.htaccess (ten z nette) tak ze co nema za domenou admin aby sa nasmerovalo na /www/actualweb

RewriteCond %{REQUEST_URI} ^!(admin)
RewriteRule ^(.*) www/actualweb/$1 [L]

toto riesenie bude mat tu vyhodu, ze ked prepises terajsi web do nette, staci uz len odmazat tie riadky z .htaccess-u a je to :)

toto vypadá ještě lépe :)

HappyFace
Člen | 162
+
0
-

rossini napsal(a):

Moc díky, ten obrázek je určitě lepší :)

tak jasne ved lepsie je raz vidiet ako 100× pocut, v tomto pripade citat :D

jsvelta napsal(a):

Nebolo by jednoduchsie teketo riesenie?

Predpokladajme, ze sucasny web sa nachadza v zlozke www.
Teda vytvorim zlozku www/admin a don nahram index.php, .htaccess, css/, js/ …
Zlozky app, libs, temp, log, … dam na uroven www, ale kludne mozu byt priamo v www/admin.
A potom to je uz len o spravnych cestach v bootstrap.php

ja predpokladam ze ma klasicky hosting a podla toho ako to pisal tak cely terazjsi web ma umiestneny v jeho rootu nieco typu „www-root“ to je web root vacsiny hostingov. Do parent priecinku sa uz neda zapisovat a casto tam byva len umiestnena „session-temp“ a „tmp“. Takze ja som mu to navrhol tak aby bola zachovana pekna struktura nette a prakticky nic nemusel robit len stavajuci web prekopirovat

PS: a ako som pisal existuje niekolko sposobov ako to spravit myslim ze tieto 3 co som spomenul su asi tie najidealnejsie riesenia

Editoval HappyFace (27. 10. 2013 11:05)