instalace nette – nejde mi iconv

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
tomaass
Člen | 74
+
0
-

Ahoj,

snažím se rozběhnout na svém počítači (Win 7 x64) vývojové prostředí pro běh nette. Stáhnul jsem předkonfigurovaný balík PHP+Apache+PG od Postgresu (jiný nechci, tak mi ani nedoporučujte prosím), nainstaloval, nakonfiguroval takovéty ptákoviny, každý to zná. Problém je, že nette Requirements-Checker ani nenaběhne, tedy výsledek je: Connection closed by remote server. Po nějakém pátrání jsem přišel na to, že když odeberu test na iconv, tak vše funguje jak má. Tedy aspoň v testu. Samozřejmě by bylo dobré ten iconv mít, když to nette vyžaduje.
Podle návodů jsem ho nainstaloval, ale…
příkaz iconv --help všude we windows funguje (ano, je v PATH…),
v PHP.ini jsem zkoušel několik nastavení extension a extension_dir. php_info() se tváří, že iconv dobře zná, že je enabled atp.
Problém ale stále zůstává, na příkazu iconv krz PHP to tvrdě spadne. Řešil sem to už x hodin a už mě to neba, ani to moje snažení nevede k cíli. Nevěděli byste, co kde mam udělat, aby to fachalo?

Děkuju

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

@tomaass: Nechápu proč trváš na balíku, který zřejmě nefunguje a nepoužiješ nějaký, co funguje? =)

enumag
Člen | 2118
+
0
-

Žádný balík ti nedoporučím, ale doporučím ti vlastní instalaci Apache + PHP + Postgres. ;-)

tomaass
Člen | 74
+
0
-

Na balíku trvám, protože s ním mám výborné zkušenosti a nejsem si jistý, jestli bych dokázal tyto věci nainstalovat a nakonfigurovat zvlášť. Každopádně už jsem u cíle cesty a instalace vypadá, že je hotová. Zbývá tato jedinná drobnost. Vy se taky při maratonu neotočíte před cílem čelem vzad, jenom protože ste od začátku měli špinavý kecky. Stejně tak já už nechci měnit to, co mám.
Přeci není takový problém rozchodit jednu knihovnu (extension) do PHP ne?

enumag
Člen | 2118
+
0
-

Možná došlo k nějakému poškození toho iconv modulu – zkus ten balík reinstalovat nebo případně stáhnout samostatně PHPko v té verzi co máš a použít iconv modul z ofi distribuce… Takhle experimentovat se dá celkem dlouho. Když budeš mít štěstí tak se to rozběhne.

tomaass
Člen | 74
+
0
-

aha, díky. vyzkouším

kashpi
Člen | 48
+
0
-

ted jedna úvaha. Když sem rozjížděl na Debianu (Wheezy) Apache2 + PHP + MySQL + Nette, tak Requirements-Checker Nette psal, že není povolený mod_rewrite (svítil červeně nebo žlutě, teď nevím). V nastavení apache bylo jasně vidět, že je povolený a ve všech (nette) aplikacích fungoval jak má. Jen nette checker si myslel, že nejede.

Já jen jestli to nemůže být podobný problém i u tebe. I když píše nette, že nejede, tak ověř zda opravdu nefunguje jak má.

tomaass
Člen | 74
+
0
-

díky za postřeh. Já se bojím, že v momentě, kdy použiji něco (metodu nette), kde se skrytě použije iconv, to spadne a já nebudu vědět, čím to je. Jinak jednoduchý presenter + šablona funguje. Ale jenom do doby, než použiji „něco“…

PS: Některé jednoduché aplikace mi fungují, ostatní ne.

Editoval tomaass (19. 10. 2013 13:18)

tomaass
Člen | 74
+
0
-

Tak jsem tam hodil novější PHPčko. Teď mi díky tomu nenaběhne apache.

dopátral jsem, že jakmile jsou v php.ini tyto dva řádky (nebo kterýkoliv z nich), tak apache nenaběhne a do error logu nic nezapíše:

`PhpIniDir „C:\Program Files (x86)\PostgreSQL\EnterpriseDB-ApachePHP\php“
LoadModule php5_module „C:\Program Files (x86)\PostgreSQL\EnterpriseDB-ApachePHP\php\php5apache2_2.dll“`

Google jsem projel a všechno co se řešilo na Stacku jsem prověřil. Nic nefunguje. Mohli byste namítnout, že tam je chyba kvůli mezeře. Sice to nemužu vyloučit, ale jelikož mi to stejné funguje na jiném kompu (který akorát nemá „(x86)“) tak je to nepravděpodobné. Teď mě napadá, že balík co jsem stáhnul, je pro x86, jiný tam nebyl. Já mam ale 64b. To PHP jsem do toho vložil nejdřív x86, ale to nefungovalo, tak jsem dal x64. Nebude to dělat brajgl, když mám v programfiles pro x86 program co bězí v 64b režimu? Může to být zdroj problémů? jak to pořešit?

tomaass
Člen | 74
+
0
-

právě mě to nakrklo. Jdu to smazat a dělat něco pořádného. Třeba politiku.

kashpi
Člen | 48
+
0
-

Myslím, že Windowsům je celkem fuk do které složky to hodíš. Osobně mám celej webserver na disku W:
Nevím jak je řešenej ten balík, ale…
Pokud ti nahození nové verze PHP nechce najet Apache, tak zkus sptustit Apache z příkazové řádky, tam většinou vypíše i něco víc, než „fatal error“.
To že máš 32-bit verzi na 64-bit systému nevadí. Jen nevím jestli 32bit Apache zvládne 64-bit PHP.
Takže by ti to teoreticky mohlo shazovat toto
LoadModule php5_module „C:\Program Files (x86)\PostgreSQL\EnterpriseDB-ApachePHP\php\php5apache2_2.dll“