Google Maps Image – nový addon

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
czheeek
Člen | 17
+
0
-

Ahoj lidi,

včera jsem řešil problematiku výřezu obrázku z GoogleMaps a rozhodl jsem se tuto knihovničku zveřejnit, abychom ulechčil práci ostatním znás, kteří stojí například o to aby nějakým způsobem dostali obrázek například z GoogleMaps do generovaného PDF.

https://addons2.nette.org/…glemapsimage

Pokud by to bylo možné okomentujte mi co byste na této knihovničce vylepšili.

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Přidej ten addon spíš ke mě, z addons2 se bude všechno mazat.

czheeek
Člen | 17
+
0
-

Jan Tvrdík napsal(a):

Přidej ten addon spíš ke mě, z addons2 se bude všechno mazat.

Tak jsem ho tam přidal :http://nette.merxes.cz/…glemapsimage

hrach
Člen | 1836
+
0
-

Nevim jestli pouziju, nicmene vypada pekne! Jen mala poznamka, misto send by bylo vhodne implementovat nejake getResponse() pro nette sendReposnse() :)

czheeek
Člen | 17
+
0
-

hrach napsal(a):

Nevim jestli pouziju, nicmene vypada pekne! Jen mala poznamka, misto send by bylo vhodne implementovat nejake getResponse() pro nette sendReposnse() :)

Také nad tím uvažuji je to zatím ještě v plenkách :), ale každopádně děkuji za připomínku dám si do @TODO

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Mě spíš děsí, že ty obrázky proháníš přes Nette\Image, což musí mít strašný overhead.

czheeek
Člen | 17
+
0
-

Jan Tvrdík napsal(a):

Mě spíš děsí, že ty obrázky proháníš přes Nette\Image, což musí mít strašný overhead.

Co ti na tom vadí používat Nette\Image?

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Nette\Image je určen na manipulaci s obrázky, prohání je pamětí. Proto není dobré ho používat, pokud pouze chceš obrázek zobrazit. Ale raději, když je to nezbytně nutné, ho jednou načíst, upravit, uložit a vždy už servírovat z disku.

czheeek
Člen | 17
+
0
-

Filip Procházka napsal(a):

Nette\Image je určen na manipulaci s obrázky, prohání je pamětí. Proto není dobré ho používat, pokud pouze chceš obrázek zobrazit. Ale raději, když je to nezbytně nutné, ho jednou načíst, upravit, uložit a vždy už servírovat z disku.

Jasně to chápu jak to myslíš, ale každopádně až bude chvilka zase zapracuji na zlepšení… případně také někdo přispějte..

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Ještě další tip na zlepšení bych měl, metoda getResource pravděpodobně stahuje každý obrázek 2×. Jednak v getimagesize, jednak v imagecreatefrom*.

czheeek
Člen | 17
+
0
-

Jan Tvrdík napsal(a):

Ještě další tip na zlepšení bych měl, metoda getResource pravděpodobně stahuje každý obrázek 2×. Jednak v getimagesize, jednak v imagecreatefrom*.

Ok díky zkusím najít lepší východisko…