Posielanie mailov cez Mandrill: NasExt/Mandrill

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
duskohu
Člen | 778
+
0
-

Zdravím
Potreboval som posielať emaily bez obáv že skončia v spame, alebo hromadné emaily ktoré mi môj hosting nepovoľuje. Narazil som na toto rozšírenie pre Mandril ( veľmi mi vyhovuje lebo je cenovo prístupné a má základne štatistiky ). Na mňa malo toto rozšírenie zopár nedokonalostí tak som sa nechal inšpirovať, hlavne vytváraním mailu ako ma Nette mail.

/** @var \NasExt\Mandrill\MandrillMailer */
private $mailer;

$msg = new \NasExt\Mandrill\MandrillMessage();
$msg->setBody('Message body');
$msg->setFrom('John Doe', 'john.doe@example.com')
    ->setSubject('Test message')
    ->addTo('Peter Doe', 'peter.doe@example.com')
    ->addReplyTo('John Doe', 'john.doe@example.com')
    ->addCc('Jack Doe', 'jack.doe@example.com')
    ->addCc('Emil Doe', 'emil.doe@example.com')
    ->addBcc('Thomas Doe', 'thomas.doe@example.com')
$this->mailer->send($msg);

Zatiaľ podporuje len základne funkcie posielanie emailov, ale dá sa bez problémov rozšíriť aj od ďalšiu funkcionalitu Mandrill API.

Rozšírenie nájdete na Githube doplnené o dokumentáciu, odporúčam inštaláciu cez composer.

fabian
Člen | 20
+
0
-

Ahoj,

o jake jde nedokonalosti? Mozna by stalo za to udelat pro Nette jeden dobry mailer pro Mandrill spolecne;)

duskohu
Člen | 778
+
0
-

Ahoj,
No Vadilo mi ze pouzivas nette Message a potom ju prevadzas na MandrilMessage, co vylucuje pouzitie dalsej funkcionality ktoru nette Message nema, alebo ju musis pridavat natvrdo cez setParam(), chybala mi tam rozsirujuca funkcionalita pre Message ako bcc, cc, … mam pocit ze ani Html nebolo podporovane. Nieco aj na logovani mi nesedelo :-( len uz si nepamatam co to bolo.
Dalsia vec co sa mi nepacilo ze Ked chces rozsirovat API tak je to dost komplikovane, Mne staci pridat len jednu triedu ktora dostane Mandrill a pouzije jej callApi(), takze API sa da rozsirovat.
Ked si pozries kod, tak rozdieli najdes ako som to riesil ja.

Spolocnej praci sa nevyhybam :-), zatial som urobil co som potreboval dalsie veci postupne ked budem potrebovat, alebo ked niekto posle PR :-).