Prazdna session ve Facebook App

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
grandmaster
Člen | 9
+
0
-

Cau,

mam problem pri pouziti session ve facebook app, ktera je v page tab. Pokud aplikaci pouzivam v iframe, tak se session vubec neuklada. Pokud pouziju pristup pres prime URL, tak vse funguje. Kod je jednoduchy:

// startup()
$session = $this->getSession();
$myCounter = $session->getSection('myCounter');

$t = $myCounter->test;
$myCounter->test = 'a';
var_dump($t, $myCounter->test); // FB null, a; NAPRIMO a, a

Zkousel jsem mazat cookies, temp .. nic nepomohlo…

Dekuju za pomoc.

version 2.0.12

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Zkoušel jsi tu stránku obnovit 2× ?

grandmaster
Člen | 9
+
0
-

Filip Procházka napsal(a):

Zkoušel jsi tu stránku obnovit 2× ?

Ano :) Kazdopadne jdu ted vyzkouset tvoji knihovnu pro Facebook, predpokladam, ze problem bude v jinem nastaveni session ve facebook knihovne a Nette. Dalsim zdrojem problemu muze byt, ze app bezi na subdomene.

grandmaster
Člen | 9
+
0
-

Problem vyresen, jednalo se o blokovani cookie tretich stran, nastavene v prohlizeci.

danik
Člen | 56
+
0
-

tim to vyresis u sebe – prenastavis si prohlizec – ale to tezko jde chtit po uzivateli.. resil jsem totez a jedny funkcni reseni bylo udelat redirect celyho prohlizece (tzn. ne HTTP hlavickou – ta presmeruje jen tvuj frame, ale kouskem javascriptu, kterej udela top.location.href = ‚…‘) na utilitarni akci nejakyho presenteru, ktera jen nastartuje session a presmeruje zpatky na canvas url aplikace (//apps.facebook.com/mojeaplikace atp) – v ten moment se na chvilinku stavas „2nd party“ misto „3rd“ a prohlizec si tvoji session cookie zapamatuje. Jinak bez sance. Pokud vim, blokovani 3rd party cookies je vychozi nastaveni minimalne v Safari, myslim ale ze uz jsem na to narazil i jinde (FF jestli se nepletu) a casem to budou, kvuli soukromi, delat vsechny prohlizece.

hodne zdaru :-)