RobotLoader neindexuje symlinkovany adresar

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
JuniorJR
Člen | 181
+
0
-

Zdravim,

Ocividne mam nejaky problem s Robot loaderem, neindexuje mi soubory umistene v adresari, ktery je vytvoren ve windows jako symlink. Symlink je vytvoren standardne ve slozce libs.

Mam pocit, jestli to neni omezeni PHP nebo je chyba nekde u me?

  • OS Win 7
  • Xampp 1.8.1
  • PHP Version 5.4.7
  • Nette 2.0.10

Editoval JuniorJR (1. 7. 2013 11:18)

frosty22
Člen | 373
+
0
-

Windows tedy nepoužívám na programování, ale prvně bych zkusil, zda-li jde jednoduše složka procházet například Finderem z Nette, alternativě jednoduše přes http://www.php.net/…ion.glob.php

Pokud jde a vrací soubory, pak bych to řešil dál, ale víceméně si myslím, že bude problém v oprávnění přístupu serveru Apache do skutečné složky – možná se do NTFS Junction (jak nyní koukám tak Widle umí i symlink, klobouk dolů) přenáší oprávnění z původního adresáře, který možná nemáš povolený na přístup z místa spouštění skriptu.

enumag
Člen | 2118
+
0
-

Zkus nějaký soubor z toho symlinkovaného adresáře requirnout ručně. Předpokládám, že to hodí chybu typu „open_basedir restriction in effect“.

JuniorJR
Člen | 181
+
0
-

Hlasim, ze problem vyresen.

Dekuji za napady, zkousel jsem, ale bohuzel pohorel.

Nakonec se ukazala byti chyba v definici symlinku, puvodne jsem zadaval absolutni cestu bez nazvu jednotky (C:) a to se ukazalo byti fatalni chybou :D
Blbe je to, ze na oko se symlink choval korektne (mysleno v pruzkumniku).

EDIT:
Je normalni, ze mi netbeans pri pokusu o commit nenabizi zmeny prave v tomto symlinknutem adresari?

Editoval JuniorJR (1. 7. 2013 20:35)

jiri.pudil
Nette Blogger | 1029
+
0
-

Je to normální. Git od verze 1.6.1 neumožňuje verzovat soubory schované za symlinkem a symlink prostě chápe a uloží jen jako objekt filesystému. Pro Unix údajně existuje workaround; na Windows asi zkus pohledat nějaký software na připojování filesystémů.