Literární koutek

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Inza
Člen | 330
+
0
-

Nette je již tak úspěšný framework, že jej můžeme najít i v literatuře8-)…

Na dnešní poslední sobotě vešla ve známost první oslavná báseň. Zde si jí můžete přečíst v elektronické podobě i vy:

"Věnováno Davidu Grudlovi za jeho velkolepé dílo..."

NETTE JENOM KVETE
=================
Aplikaci tvoří Nette,
logo modré, div se světe!
Nad ním, ve svém baráčku,
Programátor zří nebe bez mráčku.
Nemračí se, je šťastný,
život s Nette je tak jasný.
Presentér, model a pohled,
To je panečku nad kódem dohled!
Všechny chyby řeší Laděnka,
Texy chápe i stařenka.
Pod tím dole leží dibi,
které plní jejich sliby.
Používej bratře Nette taky,
s ním nejsou žádné mraky.
Dívej se v dál, kde leží Nette,
nebudeš sám, tam to kvete..

                                    napsal Tomáš Jukin

P. S.: Nevím jak v Texy na tomto fóru udělat div se zarovnáním na střed tak sem to zformátoval takto „ajťácky“…

Jinak počínaje tímto dnem prohlašuji, že se na každou poslední sobotu dostavím s nějakým literárním dílem inspirovaným Nette, dibi, nebo Texy. Kdo máte zájem, také můžete do příští poslední soboty něco zplodit;-)… Programování (obzvláště s Nette) je totiž opravdové umění a zaslouží si (samozřejmě přiměřenou - paření CS či SC je také kulturním vyžitím;-)…) dávku kultury…

PetrP
Člen | 587
+
0
-

Inza napsal(a):

Jinak počínaje tímto dnem prohlašuji, že se na každou poslední sobotu dostavím s nějakým literárním dílem inspirovaným Nette, dibi, nebo Texy.

<sarkasmus>

2Inza: Paráda, nemůžu se dočkat. ;]

2Ostatní: Zajistí někdo hromadně ucpávky do uší nebo si každej budem nosit vlastní?

</sarkasmus>

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Zkus obraz.

Inza
Člen | 330
+
0
-

Honza M. napsal(a):

Zkus obraz.

Jako namalovat?:-D

Ne ne, to by špatně dopadlo:-D já jsem jen spisovatel;-)… Ale když mě budete provokovat napíšu povídku a to potom ty ucpávky důrazně doporučuju!;-)…

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

No, tak řekl jsem si, že poezie je dosti abstraktní a nehlamatelná, a proto ten obraz není špatný nápad…

http://tomik.jmx.cz/…te-obraz.jpg :)

Inza
Člen | 330
+
0
-

Tomik napsal(a):

No, tak řekl jsem si, že poezie je dosti abstraktní a nehlamatelná, a proto ten obraz není špatný nápad…

http://tomik.jmx.cz/…te-obraz.jpg :)

Hustě!;-) – Taky ho přineseš Davidovi na příštím srazu? – Hustá práce;-)…!

phx
Člen | 651
+
0
-

Skoda ze uz to je verejne venku. Mohli jsme to udelat jako prakvapko:)

paranoiq
Člen | 392
+
0
-

Nette – the first Vogon poetry resistent framework!

Editoval paranoiq (30. 3. 2009 19:40)

Inza
Člen | 330
+
0
-

paranoiq napsal(a):

Nette – the first Vogon poetry resistent framework!

Co je to Vogon?;-)

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

Inza napsal(a):

paranoiq napsal(a):

Nette – the first Vogon poetry resistent framework!

Co je to Vogon?;-)

To je vesmírná rasa, je známá pro svou vogonskou poezii. Jak se o tom píše ve Stopařově průvodce Galaxií:

Vogonská poezie je ovšem až třetí nejhorší ve vesmíru. Druhá nejhorší je poezie Azgothů z planety Kria.

Když král jejich básníků Chrochtos Nadýmavý recitoval svou
Odu na malou hrudku zeleného hnusu, již jsem objevil v podpaží jednoho letního jitra, čtyři posluchači zemřeli na vnitřní krvácení a předseda Středogalaktické komise pro mrzačení umění přežil jen díky tomu, že si uhryzl jednu nohu.

Tvrdí se, že Chrochtos byl poněkud zklamán přijetím své básně, a právě se chystal začít předčítat svou epickou skladbu o dvanácti knihách, nazvanou Mé oblíbené chrochty při koupání, když vtom mu jeho vlastní tlusté střevo, v zoufalém pokusu zachránit život a civilizaci, vyskočilo až do krku a zardousilo mu mozek…"

Nejhorší poezie, jaká kdy byla napsána, zanikla spolu se svou tvůrkyní Paulou Nancy Millstone Jenningsovou z Greenbridge v hrabství Essex v Anglii při zkáze planety Země.

Jinak ukázka, např. zde: http://antonio.cz/…a/vogon.html

Inza
Člen | 330
+
0
-

Tomik napsal(a):

Bože;-) – Stopařova průvodce jsem nečetl, já raději trošku jiný druh sci-fi – ze stopaře jsme přečetl první kapitolu a když jsem na jejím konci pochopil význam slova žlutý, usoudil jsem, že v rámci zachování zdravého rozumu je vhodné breaknout tuto čtecí iteraci…;-)

Ale uznávám, že autor má styl;-)…

onge
Člen | 53
+
0
-

Inza napsal(a):

paranoiq napsal(a):

Nette – the first Vogon poetry resistent framework!

Co je to Vogon?;-)

Boze, jak muze byt nekdo, kdo versuje, neznat vogonskou poezii…

Inza
Člen | 330
+
0
-

Tak, minulou sobotu byla čtvrtá poslední sobota a přednášel jsem opět nové literální dílko, shlédnout a popřípadě i stáhnout si jej můžete z mého blogu ze stránky příspěvku věnovaném 4. poslední sobotě… ;-)

Jděte tudy: http://beta.dvojmo.cz/…ledni-sobota