Základní výpis z databáze

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
hhacker
Člen | 8
+
0
-

Omlouvám se, že zakládám nové téma, bohužel se furt nemůžu vyznat jak funguje vypisování z db. I když čučím do dokumentace furt si jak si nevím rady :-)…Trochu to vysvětlím co potřebuji. Pokud jsem dobře pochopil, tak se připojení db se vytváří v souboru app/config/config.neon → tam upravím podkategorii database na udaje :

`
dsn: ‚mysql:host=server;dbname=jmenodb‘
user: uzivatel
password: heslo
`

teď předpokládám že už jsem připojen na db a pak bych chtěl vypsat tabulku například knihy. Kód předpokládám, že se vkládá do šablony např default.latte, kde si ji hodím do bloku. Tak výpis podle toho co jsem pochopil může vypadat takhle
`
{foreach $database->table(‚knihy‘)->order(‚id‘)->limit(5) as $book}
<h2>{$book->title} ({$book->author->name})</h2> – TENHLE ŘÁDEK JSME MOC NEPOCHOPIL :-)
{/foreach}
`
Když to takhle udělám tak se mi to nechce vypsat:-(, omlouvám se za zakládání topicu včera jsem nad tim začal bádat furt tomu nemůžu přijít na kloub, proto prosím o shovívavost :-)

Děkuji za odpověď

ViPEr*CZ*
Člen | 814
+
0
-

Co na tom nechápete?
<h2>{$book->title} ({$book->author->name})</h2> – TENHLE ŘÁDEK JSME MOC NEPOCHOPIL :-)

Vždyť v tý dokumentaci je i obrázek s vazbami. Vypíšete title z tabulky (ve Vašem případě) knihy a pak se přes vazbu podíváte do tabulky author a z ní vypíšete hodnotu name… jak prosté.
Tak se mi to nechce vypsat znamená co? Z toho nikdo nic nepoznáme co tam provádíte. Nic méně pokud máte v šabloně toto {foreach $database->table(‚knihy‘), tak se asi vraťte ke quickstartu: https://doc.nette.org/cs/quickstart

hrach
Člen | 1836
+
0
-

Když to takhle udělám tak se mi to nechce vypsat:

definuj, co to znamena.