Libovolná subdoména funguje stejně jako WWW

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
mrtnzlml
Člen | 140
+
0
-

Ahoj. Narazil jsem nedávno na zajímavou věc, která mě docela překvapila. Pokud mám například adresu webu example.com a zadám whatever.example.com, tak se ta stránka zobrazí úplně stejně jako bez subdomény (a to se děje pro každou vymyšlenou subdoménu).

Proč mě to překvapilo? Na starém blogu u jiného hostingu toto nefunguje, což považuji za správné chování. A otázka zní. Měl bych problém řešit na straně nette pomocí htaccessu, nebo je to problém konfigurace serveru (když to na blogu nefunguje). Nebo se snad něco změnilo v nette? Protože na blogu jede starší verze, ale narazil jsem na to u novější…

Díky za popostrčení.

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

@mrtnzlml: Vyhazuji (ale úmyslně nezamykám) pro nesouvislost s Nette (tam se IMHO nic souvisejícího od 0.7 neměnilo). Jedná o záležitost konfigurace serveru. Napiš na podporu hostingu, jestli by to nemohli upravit dle tvojí představy.

Odmítnou-li ti pomoc na podpoře, tak pak to lze řešit úpravou .htaccess. V poslední řadě to pak jde řešit i na úrovni Nette, ale je to zbytečné a nepraktické.