Jak nastavit Nette Tester v Netbeans?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
hapi
Člen | 35
+
0
-

Má někdo rozjeté Nette testy v netbeans a mohl by mi poradit co je potřeba? Je možné ho „zaměnit“ za PHPUnit?

Děkuji

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Nette tester nemá stejný výstup jako PHPUnit, pro který je ta podpora udělaná. Takže to asi plnohodnotně fungovat nebude.

hapi
Člen | 35
+
0
-

Už jsem našel provizorní řešení. Jsou zde dva problémy:

  • PHPUnit používá jiné parametry. To jsem vyřešil vytvorením vlastního start scriptu s podvržením $_SERVER['argv']
  • Pro output je potřeba JUnit XML log. To už není práce na minutu.

Nicméně, testy se spustí, proběhnou a výstup se zobrazí v Output okně, to zatím stačí.

Nejlepší řešení by bylo samozřejmě vytvořit plugin pro Netbeans. Snad na to bude někdy čas a pustím se do toho.

Škoda, že nejsou u testeru zachovány aspoň základní parametry a podpora XML logu. Bohužel mám teď před sebou tolik zakázek, že nevím, kdy budu mít čas si „hrát“.

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

Zatím to nejde, ale je to v plánu. Testy lze spouštět přes Project properties → Run Configuration → Script → a vybrat cestu. Pak je lze spouštět přes Run ikonu a zkratkou. Výsledek se zobrazí v Output okně.

hapi
Člen | 35
+
0
-

Diky za tip.

Oli
Člen | 1215
+
0
-

Zdravím, asi jsem jedinej, komu se to nepodařilo rozchodit, ale hraju si s tím asi hodinu a nemůžu přijít na to, co dělám blbě.

Mám Netbeans 8 RC, win 8.1 a php 5.4.16. Ve windows konzoli mě to funguje dobře, ale v netbeansech mě to vždycky vrátí No tests executed.. Postupoval jsem v podsatě podle návodu. Zkoušel jsem i dávat cestu k testeru do PATH, ale nic. Ještě leda, že output console vrací:

"C:\server\bin\php\php5.4.16\php.exe" "C:\server\www\pokusy\tester\vendor\bin\tester" "--tap" "-s" "-c" "C:\server\bin\php\php5.4.16\php.ini" "C:\server\www\pokusy\tester\tests"
SRC_DIR="`pwd`"
cd "`dirname "$0"`"
cd "../nette/tester/Tester"
BIN_TARGET="`pwd`/tester"
cd "$SRC_DIR"
"$BIN_TARGET" "$@"
Done.

Nemá někdo nějakej tip?

tmysik
Člen | 16
+
0
-

Oli napsal(a):

Zdravím, asi jsem jedinej, komu se to nepodařilo rozchodit, ale hraju si s tím asi hodinu a nemůžu přijít na to, co dělám blbě.

No, tohle je win specific issue, viz [1]. Workaround je easy – vybrat *.BAT soubor (pokud existuje) nebo přímo ten samotnej tester PHP skript („src\vendor\nette\tester\Tester\tester“).

HTH.
[1] https://netbeans.org/…show_bug.cgi?…

Oli
Člen | 1215
+
0
-

No to nepomůže. Na to jsem se právě taky koukal. Mě to nejde ani, když to stáhnu přes composer ani zdrojáky z gitHubu. Za všech okolností co jsem zkoušel mi to právě vrátí že to nespustilo ty testy. Nezkoušel jsem to teda s tím *.bat souborem. Ale podle toho odkazu co jsi poslal, to stejně nejde.

Takže výsledek je teda, že to zatím nejde? Ještě zkusím nejnovější build, tak snad tam…

tmysik
Člen | 16
+
0
-

Oli napsal(a):

Nezkoušel jsem to teda s tím *.bat souborem.

Vidíš, a tohle zrovna funguje…

Ale podle toho odkazu co jsi poslal, to stejně nejde.

Na to si přišel jak? Podle posledního komentu? Tam je ale jasně vidět, že tester nevybral BAT soubor. Každopádně jsem tam dospal komentář…

Takže výsledek je teda, že to zatím nejde? Ještě zkusím nejnovější build, tak snad tam…

Výsledek je ten, že na Windows se musí vybrat BAT soubor nebo přímo ten PHP skript (a ne ten SHELL skript), přesně jak jsem psal (a dopsal k tý NB issue).

Oli
Člen | 1215
+
+1
-

Ten bat soubor jsem přehlídnul. Už ale vím, co mě totiž mátlo. Ono totiž, když některý z testů neprojde, tak to vrátí v záložce Test Results No test executed a v záložce Output to vypíše co je špatně (nebo který testy byly spuštěný, pokud vše projde. Já se totiž ne vždy koukal do Output záložky.

Je to bug Netbeans nebo někde jinde, že v tý záložce Test Results se při failed (byť jednnoho) testu zobrazí no tests executed?

Každopádně moc díky ;-)

matopeto
Člen | 395
+
0
-

Mam rovnaky problem, ak test zlyha, tak sa netbeans tvari, ze ten test ani neprebehol. (Netbeans 8.0, Win8, Tester z composeru smerovany na php subor.)

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

Pokud myslíš, že to je NB issue, tak to zadej. NB developeři netráví čas sledováním nette fóra.

Oli
Člen | 1215
+
0
-

Zadáno. Nechtěl jsem to zadávat, pokud by to bylo nějakým nastavením, který bych měl blbě…

vymak
Člen | 92
+
0
-

Můžete mi prosím někdo poradit jak rozchodit v Netbeans Nette Tester? Jel jsem podle návodu na http://www.filipklimes.cz/…etbeans-8-0/ , ale po spuštění testu to vyhodí následující výpis. Hledal jsem to na Google, ale nějak jsem nenašel.

"C:\Program Files (x86)\PHP\v5.5\php.exe" "D:\WWW\krbylipnik\vendor\nette\tester\Tester\tester" "-p" "php" "--tap" "-s" "-c" "C:\Program Files (x86)\PHP\v5.5\php.ini" "D:\WWW\krbylipnik\tests"
 _____ ___  ___ _____ ___  ___
|_   _/ __)( __/_   _/ __)| _ )
  |_| \___ /___) |_| \___ |_|_\  v1.1.0


Error: Undefined variable: pipes
Done.
Milo
Nette Core | 1283
+
0
-

vymak Mohl bys to zkusit spustit přímo z command line. Ve více variantách…

"C:\Program Files (x86)\PHP\v5.5\php.exe" "D:\WWW\krbylipnik\vendor\nette\tester\Tester\tester" "-p" "php" "--tap" "-s" "-c" "C:\Program Files (x86)\PHP\v5.5\php.ini" "D:\WWW\krbylipnik\tests"

"C:\Program Files (x86)\PHP\v5.5\php.exe" "D:\WWW\krbylipnik\vendor\nette\tester\Tester\tester" "-p" "C:\Program Files (x86)\PHP\v5.5\php.exe" "--tap" "-s" "-c" "C:\Program Files (x86)\PHP\v5.5\php.ini" "D:\WWW\krbylipnik\tests"

A bude-li stále failovat, přidat parameter --debug a postnout sem výstup.
vymak
Člen | 92
+
0
-

Tady je výstup, když jsem to spustil s příkazem –debug.

Nicméně už jsem to vyřešil, problém byl v tom, že jsem měl v disable_functions zakázanou funkci proc_open, která je potřeba v Tester\Runner\PhpExecutable.php(45).

Každopádně díky za nakopnutí :)

C:\Users\Libor>"C:\Program Files (x86)\PHP\v5.5\php.exe" "D:\WWW\krbylipnik\vend
or\nette\tester\Tester\tester" "-p" "C:\Program Files (x86)\PHP\v5.5\php.exe" "-
-tap" "-s" "-c" "C:\Program Files (x86)\PHP\v5.5\php.ini" --debug "D:\WWW\krbyli
pnik\tests"
 _____ ___  ___ _____ ___  ___
|_   _/ __)( __/_   _/ __)| _ )
  |_| \___ /___) |_| \___ |_|_\  v1.1.0

E_NOTICE: Undefined variable: pipes

in Tester\Runner\PhpExecutable.php(45)
in tester\Tester\tester.php(102) Tester\Runner\PhpExecutable->__construct()
in tester\Tester\tester(4) require()