Nefukčnost laděnky v nové verzi

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
ji_ri_k
Člen | 44
+
0
-

Zdravím, po aktualizaci nové verze nette (rev. 224 ze dne 10. 3. 2009), se mi stalo, že mi nefunguje Laděnka. V nette funguje v pořádku, ale když ji chci použít samotnou mimo nette tak nefunguje. Nefunguje ani v examples přiložených v nette v této revizi (je to stejný problém). Předtím jsem měl o několik čísel nižší verzi, jelikož jsem chvíli nebyl u PC, tak nevím ve které verzi to fungovalo.

Chyba, kterou to vypisuje najdete „examples/RoutingDebugger/RoutingDebugger.php“

Fatal error: Class ‚Object‘ not found in D:\www\nette-0.8\examples\RoutingDebugger\RoutingDebugger.php on line 14

// edit: pravděpodobně není třída vůbec includována

Editoval ji_ri_k (10. 3. 2009 17:31)

ji_ri_k
Člen | 44
+
0
-

Když to po sobě teď čtu tak mi to přijde nepřehledné… njn. musel jsem zmizet tak to šlo ráz na ráz. Trochu to teď ještě upřesním. Takže:

Když chci použít pouze laděnku a ne celé nette, aplikace ihned skončí chybou:

„Fatal error: Class ‚String‘ not found in \nette-0.8\Nette\Debug.php on line 824“

Chyba vyskytující se v „examples/RoutingDebugger/RoutingDebugger.php“ bude pravděpodobně způsobovat stejný/obdobný problém.

„Fatal error: Class ‚Object‘ not found in \nette-0.8\examples\RoutingDebugger\RoutingDebugger.php on line 14“

stpnkcrk
Generous Backer | 189
+
0
-

I při použití pouze Laděnky je pro její bezproblémový chod nutné načíst soubor „loader.php“, který se postará o načtení zbývajících knihoven.

<?php
require_once dirname(__FILE__) . 'Nette/loader.php';
Debug::enable(); // aktivujeme Laděnku
?>