Nette database & MS SQL (sqlsrv)

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
kuty.cz
Člen | 33
+
0
-

Ahoj,

ať mě někdo opraví pokud nemám pravdu, ale nette database používá pro připojení k MS SQL severu standardně driver pdo_mssql, který ale od PHP 5.3 již není podporován?

Potřebuji se připojit na MS SQL server 2012 na PHP 5.3, tudíž na serveru mám PDO SQLSRV knihovnu pro připojení k databázi. Jenže v nette database neexistuje driver pro sqlsrv, ale pouze pro mssql, kterou nerozběhnu.

V dibi používám driver mssql2005, který má určité nedostatky, ale funguje.

Dělám něco špatně nebo je jediným řešením dopsat si vlastní driver pro sqlsrv?

hrach
Člen | 1834
+
0
-

No vis co… nikdy to z vyvojaru nepouziva takze to neni. Hlavni problem ale neni v pouzivane knihovne, ale nutnosti naprogramovat klicove metody pro zjisteni cizich klicu atp…

Michal Vyšinský
Člen | 608
+
0
-

Možná by stálo zvážit, zda pro Sql Server nezvolit Doctrine 2. Já teď dělám na projektu, kde jsem byl nucen SqlServer použít a tak jsem přešel na Doctrine 2. Dá se to přežít :)

Edit: Když bys potřeboval, tak můžu dodat svoji třídu Database pro Doctrine 2. Není nic moc, ale generuje v developement modu automaticky tabulky z php entit a je to už nakonfigurované.

Editoval CherryBoss (22. 2. 2013 8:44)

kuty.cz
Člen | 33
+
0
-

MSSQL jsem nucen používat kvůli firemní politice, takže asi tak..

Díky za tip na Doctrine, asi na to budu muset kouknout, ještě jsem nepoužíval, takže netuším, co by to pro mě znamenalo..

CherryBoss: diky za nabidku, jestli se pro Doctrine rozhodnu, tak bych jí využil..

hrach
Člen | 1834
+
0
-

CherryBoss: zapoj prosim trochu logiky a prestan tu spamovat se svym resenim. Pokud se chces zpropagovat, vyuzij k tomu patricne vlakno v sekci doplnky. Zde se resi jiny problem.

Michal Vyšinský
Člen | 608
+
0
-

No tak se omlouvám. Nechtěl jsem se propagovat. Chtěl jsem pomoci, jelikož v nette database driver na SqlServer není a za tu dobu jej nikdo zkušený ještě nenapsal…

hrach
Člen | 1834
+
0
-

Napsat driver pro uzivatele daneho sql serveru je otazka hodiny, max. dvou. Bohuzel, ja ho opravdu neinstalovany nemam (a ani se mi do toho nechce) a neznam reseni konkretnich problemu (information schema, atp.)

Zdeno1981
Člen | 114
+
+1
-

Ahoj, u nás ve firmě taky používáme mssql databáze na kterých běží mzdy, docházka, personalistika atd.

když jsem potřeboval z nich vytáhnout nějaké data do intranetu, řešil jsem to přes dibi a odbc

	# Parametry databáze
	parameters:
		database:
			driver: odbc
			username: ***
			password: ***
			dsn: mssql
			profiler: true
			lazy: true

aby jsi měl spojení s mssql databázi si musíš nastavit odbc přes správce zdrojů odbc, zvolit systémové dns a nastavit přihlašovací údaje k db, a nakonec si to spojení otestuješ, jestliže budeš mít spojení s db v pořádku, nastaviš si v config.neonu údaje a hlavně dsn je shodný s názevem se zdrojem dat.

snad ti to pomůže.

Editoval Zdeno1981 (22. 2. 2013 22:06)