Vykašlat se na češtinu a prezentovat Nette pouze anglicky?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
petr.pavel
Člen | 535
+
0
-

Aktuálnosti dokumentace, ať už v jakémkoliv jazyce, by také pomohl pohodlnější editor.

Už jsem se smířil s tím, že po přečtení dokumentace mě čeká ještě hodně hledání ve fóru, a tak největší překážku v šíření Nette do zahraničí vidím právě v prázdném anglickém fóru. Jasně, cizinec se tam může zeptat, ale je lepší, kdyby tam mohl hledat a rovnou odpověď našel, jako se často stane v české verzi.

Nedávno jsem zkoušel se zeptat jen v anglickém fóru a nedopadlo to slavně. Odpověď přišla, až když jsem otázku zmínil v české verzi a pak ještě jednou, když jsem osobně mluvil se Schmutzkou. Takže chápu snahy přinutit lidi psát jen v angličtině. Těžko říct, jestli to je ale schůdné – někteří neumí ani pořádně česky. Ale jo, ať pak klidně vznikají alternativní fóra v češtině – „oficiální“ fórum přímo u zdroje by ale bylo jen v angličtině.

To by taky mohla být příležitost, jak začít nově a lépe a vynutit označení verze Nette, které se dotaz týká. Pak bych při prohledávání fóra mohl rovnou zvolit verzi a nepročítat staré postupy, které v nové verzi už neplatí. Tím spíš, že se teď už jednotlivé verze nejmenují stejně (viz kdysi 2.0). Nápad s tagy byl možná krokem správným směrem, ale nedostatečným.

bene
Člen | 82
+
0
-

@Filip Procházka: Aha, zkoušel jsem ale nastavit preferovaní jazyků první v angličtině (Accept-Language: en,en-us;q=0.7,cs;q=0.3) a ono se to zobrazí v angličtině. V tom případě sorry. S tímhle jsem nikdy nelaboroval, takže předpokládám že je v pořádku, že na url nette.org je obsah jak v angličtině tak v češtině (podle toho jakou posílám hlavičku). Akorát, když si to přepnu zpět, tak se mi pořád zobrazuje v angličtině (zřejmě cache). Osobně jsem zastánce unikátních url adres pro různé jazyky.

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

@bene: jednotlivé jazykové verze jsou na /cs/en

bene
Člen | 82
+
0
-

Filip Procházka: Takze pokud napr. google bot bude hlasit hlavicku Accept-Language: en, tak pro nej bude nette.org a nette.org/en duplicitni (pokud se to neni nekde v hlavicce specifikovane). Dulezite je, aby se anglicka verze zobrazila, pokud nekdo posila v hlavicce napr de nebo fr.

Jak jsem psal, osobne preferuji unikatni url, tudiz bych udelal vychozi anglicky a cestinu na /cs. Je otazka, jestli by to Nette neublizilo, kdyz novacek prijde a uvidi neco v anglictine.
Ale tohle uz je na jine tema, takze sorry za off.

frosty22
Člen | 373
+
0
-

@bene Ne pouze ta stránka na kterou přijde v podstatě, v ostatních odkazech je hned definován jazyk, a ten by si sám robot neumazal. Leč ideálnější řešení by bylo i danou stránku ihned přesměrovat na /cs či /en

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Pánové, funguje to dobře, řešíte hlouposti. Nevýmýšlejte coby a vyzkoušejte to, potom můžete psát, že je to třeba udělat jinak, kdyby to bylo špatně. Do té doby… :)

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Pánové, řešte routování webu jinde. Díky.

llook
Člen | 407
+
0
-

Nevím, jak ostatní, já na fórum obvykle přistupuju přes nejnovější příspěvky. Kouknu, jestli se objevilo něco zajímavého a protože mám zkušenost, že na anglické verzi se skoro nikdy nic neobjeví (natož zajímavého), tak na ni už ani nelezu.

Jsem divný, nebo je to obvyklé? Na to by mohl odpovědět někdo, kdo má přístup do Analytics…

Každopádně jsem přesvědčený, že kdyby na stránce nejnovějších příspěvků byly nějak zobrazené příspěvky z obou verzí, tak by se těm anglickým velmi zvýšila čtenost a zkrátila doba čekání na odpověď.

castamir
Člen | 629
+
0
-

@llook +1

Tabetha
Člen | 140
+
0
-

súhlasím s @llook … jedine najnovšie príspevky … najlepšie by to teda fakt bolo dať do jednej sekcie, časti, sumárum

enumag
Člen | 2118
+
0
-

@llook +1

pouze anglická dokumentace +1

pouze anglické fórum –1

redhead
Člen | 1313
+
0
-

@llook mám to stejně, ale otevírám poslední příspěvky obou fór..

Vojtěch Dobeš
Gold Partner | 1316
+
0
-

@look Feature Nejnovějších příspěvků z obou jazykových verzí už jsem před časem navrhoval, ale David mi vysvětlil, že je to problematické z hlediska implementace, že současné fórum něco takového neumí. Pochopitelně by to bylo vynikající vyřešit :).

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

@vojtech.dobes: Tady to máte: http://nette.merxes.cz/…/most-recent

enumag
Člen | 2118
+
0
-

@Jan Tvrdík: Hezké, ale má to jeden nedostatek – nejsou rozlišena přečtená a nepřečtená témata, což pravděpodobně takhle externě ani nelze. Je mi líto, ale bez toho rozlišení za mne nepoužitelné. Oceňuji snahu. ;-)

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

@enumag: Jsou, akorát si to pamatuje jen ty, ke kterým jsi přišel přes něj. Tedy nemůžeš používat občas místní výpis a občas ten můj, ale pouze ten můj, pak to bude fungovat (v rámci možností) dobře.

enumag
Člen | 2118
+
0
-

@Jan Tvrdík: Aha. Bohužel ani to mi nestačí, protože dost často na fórum chodím přes odkaz v e-mailu. :-/

Re4DeR
Člen | 71
+
0
-

Jan Tvrdík napsal(a):

@vojtech.dobes: Tady to máte: http://nette.merxes.cz/…/most-recent

Pecka! Díky

Vojtěch Dobeš
Gold Partner | 1316
+
0
-

Třikrát sláva Honzovi Tvrdíkovi!

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Jestli bude David na PS, můžete to tam probrat. Docela by mě i zajímalo, jak je na tom ta integrace s GitHub repem.

Caine
Člen | 216
+
0
-

Jan Tvrdík napsal(a):

Tady to máte: http://nette.merxes.cz/…/most-recent

Zkousel jsem, ale chybi mi tam jedna zasadni vec. Pokud si to zobrazim a zadny z temat me prave nezaujme a vratim se o par hodin pozdejs, tak nepoznam, ktery temata od ty doby pribyly, protoze vsechny zustavaj po celou dobu tluste zvyrazneny, dokud na ne nekliknu:)

Re4DeR
Člen | 71
+
0
-

Staci kdyz na ne kliknes, drzis a uhnes kurzorem – oznaci se jako precteny. neni to nejpohodlnejsi ale nemusis to otevirat

Caine
Člen | 216
+
0
-

Kdyz jich tam bude 20, budu to muset delat 20×.. diky ne :D

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Sorry, ale Honzova vychytávka neřeší nic z tohoto tématu. Nehledě na to, že je to jen berlička a není zrovna (pro mě) dobře použitelná..