Problémy AJAXu aneb (ne)správné použití

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Draffix
Člen | 146
+
0
-

Zdravím, nedávno jsem objevil nový svět AJAXu a jsem s ním opravdu spokojen, navíc s podporou Nette je to hračka. Nicméně často když si čtu o ajaxu, tak zde bývá i zmíněno něco ve smyslu „naopak může zvýšit počet vyměňovaných HTTP požadavků, a třebaže přenášejí nižší množství dat, tak při nevhodné implementaci zátěž neklesne“. Měl jsem za to, že hlavním účelem ajaxu je překreslování částí a nemusí se načítat celá stránka. Kdy je tedy možné ho „špatně implementovat“ a tím být vlastně zbytečný? Je to spíše jenom teoretická otázka, abych se do budoucna vyhnul nějakým zbytečným problémům.

thorewi
Člen | 84
+
0
-

Tak nevim o nicem obecne platnem, kdy by bylo vyuziti AJAXu (snippetu) pomalejsi nez prekresleni cele stranky znovu. Ze zkusenosti ale muzu rict, ze se casto vyuziva AJAXu (snippetu) na ukor cisteho javascriptu. Ono je sice vyuziti snippetu kodove cistsi ale vzdy by si mel clovek rict, zda to nemuze resit javascriptem bez komunikace se serverem. Kolega v praci si pouzivani snippetu tak oblibil, ze pres to zacal resit opravdu vsechno a bohuzel jsme se opravdu dostali do faze, kdy se zacali ajaxove pozadavky krizit, delalo se jich nekolik naraz a system byl opravdu pomaly… Mozna nekdo doda fundamentovanejsi odpoved :)