Datepicker+ nezobrazi datum po znovuzobrazeni formulare po chybne validaci na strane serveru

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
darthcz
Člen | 113
+
0
-

Zdravím,

mám problém s datepickerem. Pokud vyplňuji data je všechno v pořádku, odešlu formulář, avšak na straně serveru neprojde nějaká validace a zobrazím tedy formulář znovu. Problém je, že u datumového prvku je sice správně value ve tvaru 1991–07–28, ale ten prvek je vizuálně prázdný, a to jako v chrome, tak ve firefoxu.

Také bych ocenil, kdyby byla možnost input prvek při prvním zadávání s prázdnou hodnotou nevykreslovat atribut value jako ,,value", ale použít value="".

Nějaká řešení?

Děkuji :)

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

@darthcz:

sice správně value ve tvaru 1991–07–28, ale ten prvek je vizuálně prázdný

A kde a proč to selhává? Zkus vypnout JS.

nevykreslovat atribut value jako value, ale použít value="".

Co je na tom ocenihodného? Z pohledu HTML je to to samé.

darthcz
Člen | 113
+
0
-

Tak bez js to zůstává vyplněno správně. Nicméně to má prozměnu divný formát d.m.YY (to se ale snad dá někde nastavit). S js ale bohužel vizuálně pole zůstává, po odeslání formuláře s neplatnou php validací a znovuzobrazení formuláře s předvyplněnými poli, prázdné.

XHTML ze mě udělalo trochu pedanta :) Nekoukal jsem, jestli je to validní, ale budu doufat, že ano :)

darthcz
Člen | 113
+
0
-

Tak pardon, moje chyba, zapomněl jsem volat Nette.init(); před initem pickeru.

Nicméně mě zaráží formáty. pokud vypnu javascript, je formát vyplněného pole 1.11.13, pokud ho mám zaplý, tak má předvyplněná hodnota formát 11/01/2013 a pokud vyberu datum z pickeru po kliknutí, tak má pole formát 01.11.2013 :/

Nějaká rada k nastavení?

Předem děkuji za odpověď.

Editoval darthcz (28. 1. 2013 10:42)