mssql driver sqlsrv a nette

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
rumcais1
Člen | 80
+
0
-

Začínám s nette a chci se zeptat jak je to s podporou mssql. Na dibi jsem našel driver mssql2005 na Nette/Database nevím vůbec jak je to se sqlsrv driverem. A jak je to s podporou nových serverů mssql 2008 a 2012? V současné době mám prostředí php 5.4 a mssql 2005. Diky

nanuqcz
Člen | 822
+
0
-

Ahoj, než odpoví někdo fundovanější, tak podle API by Nette podporu MSSQL mít mělo. V praxi jsem ale zatím neměl možnost odzkoušet.

vvoody
Člen | 910
+
0
-

Nette na mssql driver má, stačí v koštruktore alebo konfortnejsišie v sekcii nette uviesť v parametri dsn driver mssql. Samozrejme aj samotné pdo musí mať mssql driver, to si skontroluješ v phpinfo

rumcais1
Člen | 80
+
0
-

Tak pod Nette/Database se mi to rozběhnout nepodařilo. Našel jsem ještě toto „vlákno“: [https://forum.nette.org/…sql-databazi] jak popisuje brabo, ale i když jsem si udělal vlastní kopii driveru. Tak se mi to nepodařilo rozchodit. Nakonec jsem to teda vyřešil s dibi knihovnou mssql2005. Ale i tak děkuji za pomoc.